Arıboğan seçim çalışmalarına Adana'da başladı

TBF'nin 27 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak olağanüstü kongresinde başkan adayı olan Lütfü Arıboğan, çalışmalarını memleketi Adana'da başlattı.

27 Nisan 2015 Pazartesi, 12:36
Abone Ol google-news

Basketbol milli takım formasını en çok giyen oyuncular arasında yer alan Lütfü Arıboğan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti, ASKİ Spor Başkanı Rahmi Pekar ve ASKİ Spor Asbaşkanı Sedat Sözlü'den de destek aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, ziyarette şunları söyledi:

"Lütfi Arıboğan milli takıma uzun yıllar hizmet etmiş bir basketbolcumuz. Daha önce de böyle bir niyeti olmuştu ama herhalde bu döneme nasip olacak. Babası Ahmet Arıboğan da Adana'nın yetiştirdiği önemli sporcuydu. Futbol Federasyonu ve Galatasaray'daki sportif yöneticilik tecrübesiyle bu işte başarılı olacağına yürekten inanıyoruz."

Lütfi Arıboğan ise, "Ben ve ekibim, Türk basketbolunun daha yukarıya gitmesi ve uluslarararası arenada daha önemli başarılara imzası için adayız. Başlangıcı kendi şehrimden, Adana'dan yaptığım için de büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

ASKİ Spor Başkanı Rahmi Pekar ise, "Lütfi Arıboğan camiamızın içinden gelen, sadece basketbolseverlerin değil, spor camiasının tümüyle tanıdığı bir isim. Adana'dan başlamış olması da bizim için bir onur" diye konuştu.