Asitli saldırgan aileden

Ataşehir'deki ünlü bir lokantada 3 yaşındaki çocuğun üzerine oyun alanında asitli madde atarak yaralayan C.A., Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yapılan ilk sorgusunda suçunu itiraf etti.

22 Ekim 2015 Perşembe, 23:44
Abone Ol google-news

İstanbul’un ünlü kebapçılarından Develi Restoran’ın oyun odasında 3 yaşındaki Y.K.’nın üzerine asitli bir madde atılması ile ilgili 2 kişi yakalandı. Yakalanan şahıslardan C.A.’nın, çocuğun annesi avukat Işıl G.’nin kızkardeşinin kocası (enişte) olduğu ortaya çıktı.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan C.A.’nın, olayın ardından Cinayet Büro Amirliği’nde lokanta çalışanları tarafından teşhis edildiği, ancak delil olmadığı için bugüne kadar gözaltına alınamadığı belirtildi. Savcılık talimatıyla C.A. dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Polis C.A.’nın evinde arama yaptıktan sonra, zanlı sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürdü. C.A, gazetecilerin ‘Siz mi yaptınız?’, ‘Neden yaptınız?’, ‘Çocuğa siz mi saldırdınız?’ şeklindeki sorularını yanıtsız bıraktı. C.A’nın, “Aile içinde aşırı ilgi gösterildiği” için minik Y.K.’ye karşı böyle bir olaya kalkıştığını, çocuğu kıskandığını söylediği öğrenildi. C.A.’nın olaydan sonra pişmanlık duyduğunu polislere anlattığı kaydedildi. Diğer zanlının ise gözcülük yaptığı belirtildi.

‘Hacker’mı sildi?

Polis lokantanın güvenlik kamera sistemine dışarıdan bir müdahale yapıldığını ve silindiğini tespit etti. Bilgisayar kasası polis tarafından inceleme altına alındı. 3,5 yaşındaki Y.K.’nin yüzünün yanmasına ve gözlerinin zarar görmesine neden olan kimyasal maddenin ne olduğunu Adli Tıp Kurumu inceliyor.

Asitli saldırıya uğrayan minik Y.K.'nin bakın daha önce başına ne gelmiş