Atatürk'e hakaret eden Fatih Tezcan'a İYİ Parti'li isimden sert yanıt

İYİ Parti'li Mehmet Aslan, Türkiye'nin kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'e ilişkin sözleri nedeniyle Fatih Tezcan'a sosyal medyadan tepki gösterirken, "Ya tutuklarsınız ya da çöplükten toplarsınız!" dedi.

30 Ekim 2019 Çarşamba, 09:26
Abone Ol google-news

İktidara yakınlığıyla bilinen 'gazeteci' Fatih Tezcan, Twitter hesabından Yeni Şafak gazetesinin 29 Ekim'e özel hazırlanan manşetini eleştirirken, "'Cumhuriyet'i getiriyorum' yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur'dan kaçan, Millet'in Egemenliği'nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi..." sözlerinde Atatürk hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle eleştirildi.

Tezcan'ın paylaşımı sosyal medyada tepki çekerken,İYİ Parti'li Mehmet Aslan, Tezcan'ın paylaşımına ilişkin "Bu vatan haini şerefsizi ya tutuklarsınız ya da çöplükten toplarsınız!" dedi.

Tezcan hakkında geçmişte attığı tweetler nedeniyle 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'a aykırılık iddiasıyla soruşturma başlatılması talep edilmişti.

Söz konusu suça 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilebiliyor. Suçun basın yoluyla işlenmesi sonucu ceza yarı yarıya artırılıyor.