Avşa Adası'nda korkutan yangın

Balıkesir’in Marmara İlçesi’ne bağlı tatil beldesi Avşa Adası’nda çöplükte başlayan yangın, zeytinliklere sıçradı. Yangının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahale ediliyor.

19 Temmuz 2015 Pazar, 19:53
Abone Ol google-news
 
Marmara Denizi’ndeki tatil beldesi Avşa Adası’nın Yiğitler ve Pasgelmez mevkileri arasında bulunan çöplükte henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, şiddetli poyrazın da etkisiyle zeytinliklere sıçradı. Yangına itfaiye ekipleri karadan müdahale ederken, Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı bir helikopter de denizden su alarak yanan bölgelere boşaltıyor.

Şiddetli poyrazın olumsuz yönde etkilediği söndürme çalışmalarına vatandaşlar da katılırken, tatilciler yangını sosyal medyadan paylaştıkları fotoğraflarla duyuruyor.

YANGIN DEVAM EDİYOR

Balıkesir'in Marmara İlçesi'ne bağlı tatil beldesi Avşa Adası'nda çöplükten başlayıp zeytinliklere sıçrayan ve rüzgarın da etkisiyle genişleyen yangının söndürülmesi için Orman İşletme Müdürlüğü'nden bir helikopter daha gönderildi. İki helikopter denizden aldıkları suyla yangına müdahale ederken, Marmara Adası'ndan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir araröz de adaya gönderildi.  

Zeytinliklerin yanı sıra üzüm bağlarının da zarar gördüğü yangının söndürülmesi için ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.