Aynı hastanede peş peşe doktor ölümleri

Erzurum Bölge Eğitim Hastanesi'nde (BEAH) iki gün önce ölü bulunan doktorun ardından bugün de 32 yaşındaki acil tıp uzmanı doktor odasında ölü olarak bulundu.

22 Nisan 2011 Cuma, 10:18
Abone Ol google-news

Erzurum Bölge Eğitim Hastanesinde Acil Tıp Uzmanı Dr. Fatih Bilge (32), sabah acil servisteki doktor odasında ölü bulundu. Aynı hastanede geçen yılın sonunda ve bu yıl 19 Nisan'da iki doktor odalarında ölü bulunmuştu. Aynı hastanede 1 yıl önce de kadın doktor odasında ölü bulunmuştu.

Hastanede 20 Nisan'da Kalp Damar Cerrahisi Asistanı Muhammet Fındık (26) odasında yüzü morarmış bir şekilde ölü olarak bulunmuştu. Aynı hastanede bugün de Acil Tıp Uzmanı Dr. Fatih Bilge, sabah acil servisteki doktor odasında meslektaşı tarafından ölü olarak bulundu.

BEAH'ın Acil Servis biriminde nöbetçi doktor olan Fatih Bilge (32), hastaları muayene ettikten sonra odasına çekildi.
Acil Tıp Uzmanı Dr. Arif Onur Eden, nöbeti devralmak için sabah meslektaşı Dr. Bilge'nin odasına girdi. Kanepede uzanmış olarak bulunan Bilge'nin yapılan incelemede öldüğü anlaşıldı.

3 yıldır BEAH'ta görev yapan Bilge'nin çevresinde sevilen bir kişi olduğu öğrenildi.
Bu arada meslektaşlarının ölüm haberiyle üzüntü yaşayan diğer doktor ve hastane personelinin ağladıkları gözlendi.

BEAH'ta Kalp Damar Cerrahisi Bölümünde asistan olarak görev yapan Dr. Muhammet Fındık (26) ise 20 Nisan Salı günü nöbette hastalarını muayene ettikten sonra dinlenmek için odasına çekilmiş, bir hemşire tarafından kanepede uzanmış ve yüzü morarmış şekilde ölü olarak bulunmuştu.

Aynı hastanede 2 gün aralıkla gerçekleşen ölüm olaylarına ilişkin geniş çaplı soruşturma sürüyor.

Öte yandan BEAH'ta bir yıl öncede kadın bir doktor, nöbetçi uzman doktor olarak görev yaptığı hastanede ölü olarak bulunmuştu.

BEAH'ta görevli kadın uzman doktor B.T, 6 Şubat 2010 tarihinde hastanede sabah saatlerinde arkadaşları tarafından odasında hareketsiz bulunmuş, B.T'nin öldüğünün belirlenmesi üzerine, hastane yetkilileri durumu polise bildirmişti.

Öte yandan; Sağlık Bakanı Recep Akdağ, son iki gün içinde Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görevli 2 doktorun hayatını kaybetmesiyle ilgili, ''Her iki doktorumuzun da ölüm nedenleri henüz belirlenmemiş olup adli ve idari süreç devam etmektedir'' dedi.


Tabip Odası Başkanlığı'ndan baş sağlığı mesajı

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (BEAH) iki gün aralıkla gerçekleşen doktor ölümlerine ilişkin, Bölge Tabip Odası Başkanlığı tarafından baş sağlığı mesajı yayımlandı.

Erzurum, Kars, Gümüşhane, Bayburt, Ardahan ve Iğdır Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, iki doktorun ölümüyle sonuçlanan olayın sağlık camiasında derin üzüntüyle karşılandığı belirtildi.

Açıklamada, şu görüşlere verildi:
''BEAH'ta çalışan Dr. Muhammet Fındık ve Dr. Fatih Bilge adlı meslektaşlarımızın hastane odalarında ölü bulunmaları bizleri derinden üzmüştür. Ölen meslektaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Ölüm nedenleri hakkında henüz otopsi sonuçları açıklanmadığı için bir bilgimiz yoktur. Bu konuda otopsi sonuçları açıklandıktan sonra görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.''