Bagajda cesedi bulunan emekli polisin ölümünde yeni gelişme

İstanbul'da, cesedi otomobil bagajında bulunan malulen emekli polis memuru M.T.'nin (48) ölümüyle ilgili Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde gözaltına alınan 5 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüpheliler, M. T. 'ninapartmanın 5'inci katından atlayarak intihar ettiğini ileri sürdü.

26 Mayıs 2021 Çarşamba, 16:56
Bagajda cesedi bulunan emekli polisin ölümünde yeni gelişme
Abone Ol google-news

Gaziantep'te yaşayan malulen emekli polis memuru M.T., pazar günü saat 04.00 sıralarında İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi karşısındaki boş alanda terk edilen otomobilin bagajında ölü bulundu. Ailesinin hakkında kayıp başvurusunda bulunduğu M.T.'nin cesedinin bulunmasının ardından yapılan çalışmada otomobilin Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bulunduğu belirlendi. Tekirdağ polisi, Çerkezköy ilçesinde U.A. ile İ.Ş.'yi gözaltına alırken, İstanbul'da da Ali Ç., Celal E. ve Ali T., avukatları aracılığıyla emniyete giderek teslim oldu. Çerkezköy polisi otomobilin park halinde olduğu Yıldırım Beyazıt Mahallesi Ceviz Sokak'taki apartmanın önünde kapsamlı delil çalışması yaptı.

Şüphelilerden Ali Ç., Celal E. ve Ali T., emniyete verdikleri ifadede aralarında para meselesi bulunan M.T.'yi, görüşme yapmak için Çerkezköy'e çağırdıklarını söyledi.

'İNTİHAR' İDDİASI

Şüpheliler, görüşme sırasında gece yarısı M.T.'yi kendisini 5'inci kattan aşağıya atıp intihar ettiğini öne sürdü. Kendilerinin de hemen aşağıya inip, yaralı haldeki M.T.'nin otomobil alıp hastaneye götürürken, öldüğünü fark ettiklerini söyleyen şüpheliler, bu yüzden cesedi bagaja koyup İstanbul'a götürdüklerini ve avukatları aracılığıyla polise teslim olduklarını söyledi. 

Çerkezköy'de emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen U.A. ile İ.Ş., Ali Ç., Celal E. ve Ali T., çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.