Bakan Yılmaz'dan yeni müfredat açıklaması: En demokratik, en bilimsel, en çağdaş...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Evrim Teorisi'nin ve Atatürkçülüğün çıkarıldığı, yerini 'cihat' ve 'Arap turistlerin' aldığı müfredat için "Yapılmış en demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 05.09.2017 - 08:47
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, memleketi Sivas’ta bayramlaşma programına katıldı.

Gazete Habertürk'ün haberine göre Türkiye’nin iyi yolda gittiğini, yoksullukla ve cehaletle mücadelede eğitimin önemli payının olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:

“Merkezi hükümet bütçesinin yüzde 20’sini eğitime ayırdık. 2002’de biz geldiğimizde merkezi hükümet bütçesinden eğitime ayrılan pay yüzde 10’du, yani 11 milyar lira ayrılıyordu. Şimdi 122 milyar ayırıyoruz, bütçenin yüzde 20’sine tekabül ediyor. Ne yaptık bunlarla? Yeni yeni derslikler, yeni yeni okullar yaptık. Birçok yere bakıyoruz, saray gibi okullarımız var. Saray gibi okullar yapıyoruz. Niçin? Daha kaliteli eğitim vermek için. Türkiye’de derslik başına düşen öğrenci sayısını 36’dan 24’e düşürdük. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı da önemlidir. 28’lerden 17’ye düşürdük. 300 binin üzerinde derslik yaptık, 580 binin üzerinde öğretmen ataması gerçekleştirdik, daha kaliteli eğitim olsun diye. Fatih Projesi’ni başlattık.”

'YENİ MÜFREDAT EN DEMOKRATİK, EN BİLİMSE, EN ÇAĞDAŞ...'

Bakan Yılmaz, daha kaliteli eğitim alınsın diye müfredatı değiştirdiklerini de anlattı, “Kesinlikle eskisinden daha iyi olacak. Yapılmış en demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat. İstiyoruz ki evlatlarımız daha iyi yetişsin” dedi.

MEB’den İslama yeni şart: Cihat

Bakanlığın ders kitapları kadınlardan itaat istiyor

Yeni müfredatta Atatürkçülük çıkarıldı

5'inci sınıf kitabından 'Atatürk bölümleri' çıkarıldı


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler