Başkentte 27 Aralık coşkuyla kutlanacak

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919 tarihinde Ankara’ya gelişinin yıl dönümü, B-başkentte çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı ve Ankara Kulübü Derneği başta olmak üzere çeşitli kurum, kuruluş ve dernekler, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümüne özel bir kutlama programı hazırladı. 50. Yıl Parkı’nda, dün Sinsin Ateşi’nin yakılması ile başlayan kutlama programı, şöyle devam edecek:

Yayınlanma: 27.12.2019 - 10:39
Başkentte 27 Aralık coşkuyla kutlanacak
Abone Ol google-news

- Bugün Anıtkabir’de düzenlenecek resmi törenlerin ardından saat 11.00’de Kara Harp Okulu ve Anıtkabir arasında Garnizon Koşusu, saat 13.30’da ise Hacı Bayram Camii-1. TBMM arasında Milli Mücadele Başlangıç Yürüyüşü gerçekleştirilecek.

- Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya geldiğinde karşılandığı nokta olan Dikmen Keklikpınarı’nda saat 13.45’te kutlama töreni, saat 14.20’de ise Dikmen Caddesi-Gar arasında 84. Büyük Atatürk Koşusu düzenlenecek.

- Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak Seymen Alayı yürüyüşü, saat 15.00’te Genelkurmay Kavşağı’ndan başlayıp Atatürk Bulvarı boyunca devam edecek ve Ulus Atatürk Anıtı önünde son bulacak.

- “Kızılca Gün Bir Cumhuriyetin Doğuşu” tiyatral gösterisi ile saat 19.00’da devam edecek olan etkinlikler, Atatürk Koşusu ile Liselerarası Resim Yarışması ödül töreni ve Manga grubunun konseriyle sona erecek.ANKARA


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon