Bel ve boyun fıtığına yeni çözüm

Bel ve boyun fıtığı tedavisinde %86 başarı sağlayan dünyadaki en son teknoloji artık İstanbul'da...

28 Aralık 2009 Pazartesi, 18:59
Abone Ol google-news

Bel ve boyun fıtığı tedavisinde dünyadaki en son teknolojiyi İstanbul’da ilk olarak kullanan FİZYOREM Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, günümüzde en sık rastlanan rahatsızlıkların başında gelen bel ve boyun fıtığı tedavisinde DRX 9000 Spinal Dekompresyon cihazını kullanarak ameliyatsız yüzde 86 başarı sağlıyor.

DRX - 9000 Spinal Dekompresyon yönteminin yaklaşık 20 seanslık bir tedaviyi kapsadığını belirten FİZYOREM Fizik Tedavi & Rehabilitasyon Merkezi Uzman Doktoru Necati Küçükgül, ilk 10 seansta programın yoğun uygulandığını ve şikayetlerde yüzde 50 azalma görüldüğünü, her bir seansın yaklaşık bir buçuk saat sürdüğünü DRX 9000 tedavisinin yanı sıra elektroterapi ve boyun fıtığı tedavisinde ek olarak lazer de uygulandığını belirtti.

ekolay'ın haberine göre; DRX - 9000 Spinal Dekompresyonla tedavinin diğer uygulamalara oranla konforlu bir yöntem olduğunun altını çizen FİZYOREM Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Uzman Doktoru Necati Küçükgül, hastaların ayakta cihaza girerek tedavi edildiğini söyledi. Doktor Necati Küçükgül şöyle devam etti:

Otururken Belimiz 140 Kilonun Üzerinde Ağırlık Taşıyor

“Bel ve boyun fıtığında ilk olarak hastanın ağrısı çözülmelidir. Sonrasında da günlük yaşamına dönmesini isteriz. Yürürken ve ayakta dururken belimizdeki diskler arasına binen yük yaklaşık 100 kg’dır. Otururken bu ağırlık oturma şeklimizden dolayı 140’ın üzerine çıkar. Dizler gergin olarak öne doğru gerçekleştirilen eğilme hareketinde ise belimize 200 kg’ı aşan yüklenmeler meydana gelir. Sırt üstü yattığımızda bu yüklenme rakamları 30 kg’a kadar düşer.

DRX - 9000 Spinal Dekompresyon ile diskler arasındaki basınç çok azalarak negatif değerlere düşer. Oluşan negatif basınç, disklerin beslenmesini sağlar. Örneğin, bir süngerin üzerine ağırlık koyarak suyun içine bıraktığımızı düşünelim. Süngerin üzerindeki ağırlığı kaldırdığımızda gözeneklerine nasıl su dolup sünger eski haline geliyorsa; belimize negatif basınç uygulandığında disklerin de beslenmesi bu şekilde olur. "

Fıtığın Tekrar Nüksetme Olasılığı Ortadan Kalkıyor


Tıp dünyası için bel ve boyun fıtığı hastalığında DRX - 9000 Spinal Dekompresyon tedavi yöntemiyle yeni bir ufuk açıldığını vurgulayan Doktor Necati Küçükgül yüzde 2-3 gibi bir oran dışında cerrahi müdahaleye gerek kalmadığını söyledi.

Doktor Necati Küçükgül hızlı ilerleyen güç kayıpları, fıtıktan bir parçanın omurilik kanalına düşmesi ve boyun fıtıklarında omuriliğin zedelenmesi durumlarında cerrahi müdahale gerektiğini belirtti. Bunun dışında yüzde 86 oranında ameliyatsız tedavinin mümkün olduğunun altını çizen Necati Küçükgül, DRX - 9000 Spinal Dekompresyon ile tekrar doku beslenmesinin sağlanarak fıtığın nüksetme olasılığını yüzde 97 oranında ortadan kaldırdıklarını belirtti.

www.fizyorem.com
0216 349 90 96