Beşiktaş'ta 8 futbolcuya birden imza töreni düzenlendi

Beşiktaş'ta dış transferde kadroya dahil edilen ve iç transferde sözleşme yenilenen toplam 8 futbolcu için imza töreni düzenlendi.

30 Ocak 2015 Cuma, 16:23
Abone Ol google-news

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen törende kulüp yönetim kurulu adına ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Mete Vardar ile siyah-beyazlı takımın devre arasında transfer ettiği Tolgay Arslan, Alexander Milosevic ve Daniel Opare, iç transferde sözleşme yenilenen Veli Kavlak, Cenk Gönen, Ersan Adem Gülüm, Atınç Nukan ve Mustafa Pektemek yer aldı.
 
İmza töreni öncesi açıklamalarda bulunan Ahmet Nur Çebi, futbolcularının Beşiktaş'a yakışır karakterde olduğunu belirterek, Onlarla beraber olmaktan mutluyuz, camiamızın mutlu olduğunu da biliyoruz. Bizlerle beraber yola çıktıkları ve devam edecekleri için kendilerine başarılar diliyorum. Beşiktaş camiasına hayırlı uğurlu olsun dedi.


Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarının Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson'ın sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağı sorusu üzerine, Atiba, sözleşme imzalamayı arzu ettiğimiz bir futbolcu, kendisiyle görüşmelerimiz devam ediyor. Menajeri yurt dışında olduğu için yetiştiremedik. Ufak tefek konular var ve çözüleceğine inanıyorum. Birkaç futbolcumuz daha var, onlarla da görüşüyoruz. Biz Atiba'yı seviyoruz, bizim için kıymetli bir futbolcu diye konuştu.


 
Mete Vardar ise futbolcular kadar heyecanlı olduğunu kaydederek, Aşık olduğumuz bir kulüpte onurlu görev yapıyoruz. Bir şeyler katmaya çalışıyoruz. En büyük teşekkürü takımımızdaki genç arkadaşlara etmek istiyorum. Burada çok iyi bir ekip var. Başta kaptan Tolga ve diğer arkadaşlar tek vücut olmuşlar diye konuştu. İç transferde fire vermeden devam ettiklerini kaydeden Vardar, şu ifadeleri kullandı Fikret Orman yönetimi olarak bizler yapılan transferlerde sadece futbolcu kalitesine değil, ahlaklı, birlikte hareket eden arkadaşları tercih ettik. Dış transferde 3 yeni arkadaş katıldı. Bunlar zaten teknik ekibinin araştırmaları sonucunda geldi. Takıma katkı sağlayacaklardır. Hedefimiz şampiyon olmak. Çok çalışmak gerekiyor ama ben şunu görüyorum; Beşiktaş'ın Metin-Ali-Feyyaz döneminde yaşadığı başarıları bu ekip de yakalayacaktır. Ben çocuklara güveniyorum. İyi bir ekip oluşturuyoruz, güçlü yönetim tarzımızla iyi bir takım oluşturduk.
 
Dış transferde önemli çalışmalar yapan Erdal Torunoğulları ise transferin sabır işi olduğunu vurgulayarak, yeni transferlerin takıma büyük katkı sağlayacaklarını dile getirdi.


 
Tolgay Mutluluğu seçtim

Tolgay Arslan, Beşiktaş'a yaklaşık bir ay önce söz verdiğini ve sözleşme imzalayarak, sözünün eri olduğunu gösterdiğini söyledi.

Kendisine başka kulüplerden de teklifler yapıldığının hatırlatılıp, neden Beşiktaş'ı seçtiğinin sorulması üzerine Tolgay, Türkçem iyi olmadığı için Almanya konuşacağım. Öncelikle şunu söyliyeyim; Beşiktaş'a yaklaşık bir ay önce söz vermiştim ve bir ay sonra sözümün eri olduğumu gösteriyorum. Hayatta her şey para değildir. Ben mutluluğu seçtim. Beşiktaş ile bir ay önce yaptığımız görüşmeler sonrasındaki sözleşmemde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Ben sadece sözümün eri bir insan olduğumu göstermek istedim, mutlu olmak, bu aile ortamında olmak istedim ve imzamı Beşiktaş'a attım şeklinde konuştu.

Tolgay Arslan, neden Trabzonspor ile görüşme yaptığı sorusuna ise şöyle yanıt verdi Sadece Trabzonspor'dan değil, İngiltere ve İtalya'dan da teklifler aldım. Trabzonspor, en üst seviyede geldi, beni ziyaret edip, görüşmeye ve beni ikna etmeye çalıştılar. Menajerimin kendi işini yaptığını düşünüyorum. Onun işi farklı teklifleri değerlendirip, benim önüme koymak. Menajerimin yanlış yaptığını düşünmüyorum. Ben en başından beri uzun vadeli geleceğimi Beşiktaş'ta gördüğümü düşündüm, kalbimin sesini dinledim ve Beşiktaş yönünde karar verdim. Babam hayatımdaki en değerli insan, kendi iyiliğimi düşünerek görüşmeler yapmıştır. Ben geleceğimi Beşiktaş'ta görüyorum.
 
Takımın sözleşme imzaladığı futbolculardan Daniel Opare Beşiktaş forması giymek herkese nasip olmaz. Bu fırsat elime geçtiği için çok minnettarım. Her zaman Beşiktaş'ta forma giymek istemiştim. Bu formayı giymek öncelikle çok çalışmayı gerektirir. Kendini adamayı gerektiriyor. Her zaman elimden geleni yapacağım ifadelerini kullandı.

Veli Kavlak ise Beşiktaş dışında başka takımlarla görüşüp görüşmediği sorusuna, Başka görüşmeler oldu ama ilk önce Beşiktaş'la konuşacağımı söyledim.

Yılbaşında görüştük ve anlaştık, benim için başka takımlar söz konusu olmadı. Hep Beşiktaş vardı. Allah'a şükür o da oldu diye cevap verdi.

Sözleşme yenileyen futbolculardan Ersan Adem Gülüm ise Atınç Nukan ve Milosevic'in olmasıyla birlikte işinin biraz zorlaştığını ve tatlı bir rekabetin yaşanacağını söyledi.

Alexander Milosevic, Beşiktaş ile adının telaffuz edilmesinden itibaren onur duyduğunu ve transferinin gayet kolay geçtiğini belirtirken, kaleci Cenk Gönen, daha önce olduğu gibi Beşiktaş'a katkı vermek
istediğini, kulübü zirveye taşıyıp şampiyonluklar yaşamak istediğini ifade etti.

Kulüple bugün sözleşme yenileyen Mustafa Pektemek de 3,5 yıldır gururla taşıdığım formayı tekrar giyeceğim için çok mutluyum. İnşallah her iki taraf için iyi olur ifadelerini kullandı. Genç oyuncu Atınç Nukan ise çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirterek, 2006'dan beri camia içindeyim. Umarım uzun yıllar başarıyla bu formayı terletmek istiyorum. Bu sezon iyi gidiyoruz, umarım şampiyonlukla bitireceğiz şeklinde konuştu.