Bitcoin'den yeni rekor

Bitcoin bugün yapılan işlemlerde daha önceki rekoru 49.045 dolar seviyesini de aşarak 49.228 dolarla yeni rekorunu kırdı.

16 Şubat 2021 Salı, 12:52
Abone Ol google-news

Son zamanlarda Elon Musk'ın "Bitcoin'in geleneksel finans aktörleri tarafından ciddiye alınmasının yakın olduğunu" açıklamasının ardından kurumsal şirketler tarafından harekete geçilmesi Bitcoin fiyatlarını destekliyor.

ABD'nin en eski bankalarından Bank of New York Mellon'un kripto para birimlerinin kullanımını kolaylaştıracak adımları ile yeni bir rekor kırdı. Öte yandan Mastercard'da müşterilerinin Bitcoin işlemleri gerçekleştirebilecekleri adımları atacaklarını açıklamıştı. 

Tesla Motor 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı ve kripto paraları ödeme sistemi olarak kabul edeceklerini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Bloomberg haberine göre Morgan Stanley 150 milyar dolarlık yatırım birimiyle Bitcoin’e yatırım yapma fırsatlarını tartıyor. Bu tür gelişmeler Bitcoin fiyatlarının rekorlar kırmasını sağlıyor. 

Bitcoin son 24 saatte yüzde 4 yükseldi. Öte yandan bir diğer popüler kripto para Ethereum'da yüzde 3.48 yükselişle 1,804.49 dolar seviyesinden işlem görüyor.