‘Bu derbi uzun yıllar konuşulur’

Spor Toto Süper Lig'in kapanış karşılaşmasında dev derbide Fenerbahçe muhteşem dönüşe imza atarak Beşiktaş'la 3-3 berabere kaldı. Karlılaşmanın ardından Rıdvan Dilmen, açıklamalarda bulundu.

26 Şubat 2019 Salı, 00:55
‘Bu derbi uzun yıllar konuşulur’
Abone Ol google-news

Spor Toto Süper Lig'in kapanış karşılaşmasında dev derbide Fenerbahçe muhteşem dönüşe imza atarak Beşiktaş'la 3-3 berabere  kaldı. Karlılaşmanın ardından Rıdvan Dilmen, açıklamalarda bulundu.

"Uzun yıllar konuşulacak maç"

"Bugün uzun yıllar konuşulacak bir maç. Daha önce 3-0’dan 4-3’e dönen maçlar. Bu sezon 2-0’dan 2-2’ye gelen maç. Bakıyorsunuz bu maçlarda hep kim var? Fenerbahçe. Evde çalışan hanımefendi ile birlikte kıyafet bakıyordum. Üzdüm kadıncağızı. Ben ilk yarı Beşiktaş’ı iyi bulmadım ama maçın 3-3’e geleceğini de düşünmedim elbette. Maç 3-0’lık değildi. Daha iyi oynayıp gol atamadığı maçlar vardı. İlk yarıda ki Fenerbahçe ise hiçbir şey yapmadı. İlk yarıda rezalet bir Fenerbahçe vardı. Bu Fenerbahçe’nin çok kötü olmasından dolayıydı"
 
"Beşiktaş 3-3'e razı oldu"
 
"Ersun Yanal’ın hamlesi, Beşiktaş çok güçlü olsa tarihi farka gidecek hamlelerdi. Ancak Fenerbahçe’nin golünden sonra Şenol Güneş’in şak diye uyanması lazımdı. 3-2’den sonra Caner’i aldı ama Beşiktaş mental olarak çöküşe uğramıştı. Fenerbahçe yükseldi ve morallendi. Eljif’i de aldı ve uzatmalarda Fenerbahçe avantajlı olmaya başladı. Beşiktaş 3-3’e razı oldu. Teknik adamlık bazen senin basketbol koçu gibi yönetmeye götürür. 1 ve 2. periyot sonunda Ersun Yanal kısalara döndü"
 
"Ersun Yanal’ın bugüne kadar verimli olduğunu söyleyemem. İkinci yarını lideri olmak istiyordu. Ali Bey de ilk üçe razıyım diyordu. Ama 3-0’dan 3-3 taşımak sezonu geri kalanında müthiş bir motivasyon olacaktı. Fenerbahçe dip yapacakken tavan yaptı. 1-0 kazansa bu kadar tavan yapmazdı. Ama mutlaka şu iki yarıyı Ersun Yanal ve bütün oyuncular Samandıra’da, Şenol Güneş ve bütün oyuncular Ümraniye’de biz nerede yanlış yaptık diye bakmalılar"