Burhan Kuzu: Bunun neresi saygısızlık?

Cumhurbaşkanı Danışmanı Burhan Kuzu, çok tartışılacak bir tweet daha attı.

11 Ekim 2015 Pazar, 20:47
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Burhan Kuzu, 7 Haziran seçimleri sonrasında attığı, "Millet kaosu seçti, hayırlı olsun" tweet'iyle ilgili açıklama yaptı. Kuzu, "7 Haziran seçim sonuçlarına bakarak millet kaosu seçti demişim. Bu tesbit zaman içinde beni doğruladı. Bunun neresi milli iradeye saygısızlık?" dedi.

AKP Milletvekili ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu'nun 7 Haziran seçimlerinin ardından, "Evet seçim bitti millet kararını verdi. Ya istikrar ya kaos dedim; Millet kaosu seçti hayırlı olsun" ve "Bu ülkeyi bu muhalefete teslim etmek uçuruma atmak demektir dedim. Millet Ülkeyi uçuruma atmayı tercih etti. Hayırlı olsun" tweet'lerini atmıştı.

Burhan Kuzu'nun attığı tweetler birçok kişi tarafından eleştirilirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Başbakan Ahmet Ahmet Davutoğlu'yla yaptığı görüşmede, konuyu dile getirdiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, Burhan Kuzu'nun attığı "Türkiye kaosu seçti" ve Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal'ın "Ankara'da akan kana bir vampir edasıyla üşüşen CHP ve HDP yönetimi ile Doğan/Fetullah medyasını da yakından izliyoruz. O kan sizi boğacak" tweetlerini sorduğunu ve "Ben gerekli uyarıyı yaptım dedim, o da gerekli uyarıyı yapacaklarını iletti" dediğini açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadelerinin ardından kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Burhan Kuzu, "7 Haziran seçim sonuçlarına bakarak "Millet Kaosu seçti demişim.Bu tesbit zaman içinde beni doğruladıBunun neresi Milli iradeye saygısızlık?" dedi.