Bursa'da sel... Seçim görevlileri mahsur

Bursa’da etkili olan sağanak yağış Uludağ’ ın eteklerindeki merkez Yıldırım ilçesi Fidyekızık mahallesinde sele neden oldu.

07 Haziran 2015 Pazar, 18:29
Abone Ol google-news
 
Bursa'da öğleden sonra başlayan ve etkili olan sağanak yağış, Merkez Yıldırım ilçesi Fidyekızık Mahallesi'nde sele neden oldu. Uludağ'ın eteklerinden gelen sel suları beraberinde kayalarıda sürükleyince, Fidyekızık İlkokulu'nun istinat duvarı çöktü. Bir çok araç duvar altında kalırken, mahsur kalan seçim görevlilerinin kurtarılması için çalaışmalara başlandı.
 
Bursa'da etkili olan sağanak yağış, yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Uludağ'ın eteklerindeki Fidyerıkız Mahallesi'nde saat 17.30 sıralarında yağmur sularının oluşturduğu sel, beraberinde kayaları da getirdi. Sel suları seçim sonrası oy sayım çalışmalarının yapıldığı Fidyekızık İlkokulu'nun istinat duvarının çökmesine neden oldu. Duvarın altında bir çok araç kalırken, oy sayımı yapan seçim görevlileri mahsur kaldı. Bunun üzerine çok sayıda itfaiye ekibi ile 112 Acil Servis ekibi Fidyekızık'a gönderildi. Seçim göevlilerinin kurtarılması yolun açılması için çalışmalar devam ediyor.