Bursa'nın ciğerleri yanıyor... Yangın kontrol altına alındı

Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesi Aksungur Köyü'nün ormanlık alanında başlayan ve daha sonra Göynüklü, Çağrışan ve Gündoğdu Köyleri'nin ormanlık alanlarına da sıçrayan yangın, kontrol altına alındı.

30 Ağustos 2015 Pazar, 09:58
Abone Ol google-news
<video:355817>

Konuya ilişkin açıklama yapan Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, dün akşam saat 17.30 başlayan yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Rüzgarın etkisini kaybetmesinin çalışmaları kolaylaştırdığını kaydeden Coşkun; "100'e yakın itfaiye ve arazöz ile 250'ye yakın personel gece boyunca çalıştı. Şu an da yangın kontrol altına alındı. Yaklaşık 50 hektarlık alanda etkili olduğunu düşünüyoruz. Soğutma çalışmalarına hava aydınlıktan sonra 5 helikopter katılacak" diye konuştu. Orman Bölge Müdürü Coşkun, yangının çıkış nedenin jandarmayla birlikte araştırdıklarını açıkladı.SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU: 40 EV BOŞALTILDI

Seçim bölgesi Bursa'ya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, orman yangını ile gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yangının kontrol altına alınamadığını belirten Müezzinoğlu, tedbir amacıyla şu ana kadar 40 evin boşaltıldığını söyledi.

Çalışmaların rüzgar nedeniyle güçlükle sürdürüldüğünü söyleyen Müezzinoğlu, dumanlardan üç kişinin zehirlendiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, yangının sabaha kadar söndürülememesi durumunda havadan helikopter ve uçak ile müdahale edileceğinide sözlerine ekledi.