Çalışma Bakanı Vedat Bilgin: Kapalı rejimlerde 1 Mayıs kutlanmaz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 1 Mayıs'a ilişkin yaptığı değerlendirmede "Kapalı toplumlarda, kapalı rejimlerde 1 Mayıs kutlanmaz." düşüncesini dile getirdi.

30 Nisan 2021 Cuma, 17:00
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin: Kapalı rejimlerde 1 Mayıs kutlanmaz
Abone Ol google-news

1 Mayıs'a sayılı günler kala birçok ilde '1 Mayıs etkinlikleri' yasaklanmıştı, Ankara ve İzmir'de önceki gün gerçekleştirilen etkinliklere ise polis müdahelede bulunmuştu. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dikkat çeken ifadeler kullandı.

"KAPALI REJİMLERDE 1 MAYIS KUTLANMAZ"

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ziyaret sırasında işçilerin taleplerini ilettiklerini söyledi. Bakan Vedat Bilgin ise "1 Mayıs, ancak özgürlüğün olduğu yerde kutlanır. Özgürlüğün olmadığı ülkelerde, kapalı toplumlarda, kapalı rejimlerde 1 Mayıs kutlanmaz" açıklaması yaptı.

"1 MAYIS DEMOKRASİYLE ÖZDEŞ BİR KAVRAMDIR"

Sonrasında Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Aslan’ı ziyaret eden Bakan Vedat Bilgin, burada yaptığı açıklamada, 1 Mayıs’ın işçi hareketi açısından çok önemli bir tarih olduğunu belirterek, "1 Mayıs demokrasiyle özdeş bir kavramdır. Çünkü, 1 Mayıs aynı zamanda demokrasi mücadelesidir" diye konuştu.