Çavuşoğlu: Heyetimiz önümüzdeki günlerde Moskova'ya gidecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, İdlib'de yaşanan gerilimin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün grup toplantısında yaptığı açıklamaları yineleyerek önümüzdeki günlerde Türkiye'den bir heyetin de Moskova'ya gideceğini duyurdu.

Yayınlanma: 12.02.2020 - 12:43
Abone Ol google-news

Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakan Vekili Gent Caka ile basın toplantısına katılan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Münbiç mutabakatı gereği ateşkesin kalıcı olması için çaba sarf ettik ama son zamanlarda rejim garantörleri somut adım atmadılar. Sayın Cumhurbaşkanı önümüzdeki süreçte atabileceğimiz adımları havadan karadan açıkladı. Bu konuda kararlıyız. Şehitlerin kanını yerde bırakmadık. İdlib'deki ateşkesin tesis edilmesi ve Münbiç anlaşmasına uyulması konusunda da atılacak adımları Sayın Cumhurbaşkanı'ımız açıkladı. 

"Cumhurbaşkanı'mız bugün Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya'yla da birlikte çalışmaya devam ederek ateşkesin kalıcılığını sağlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde Türkiye'den bir heyet Rusya'ya gidecek."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler