Bakan Yardımcısı Aydın'dan 'İkinci Pekcan Vakası' haberine ilişkin açıklama

Sağlık Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın, "ikinci Pekcan Vakası" başlıklı haberimize ilişkin açıklama yaptı.

23 Haziran 2021 Çarşamba, 18:37
Abone Ol google-news

Gazetemiz “İkinci Pekcan Vakası” başlığıyla duyurduğu haberde, CHP milletvekili Murat Emir’in Sağlık Bakan Yardımcısı Sabahattin Aydın’ın ailesine kurdurduğu yazılım şirketinin bu yıl da bakanlıktan yeni ihaleler aldığını belirttiğini açıklamıştı. Konuya ilişkin açıklama yapan Aydın, şunları kaydetti:

19 Haziran tarihli gazetenizde ve internet sitenizde, daha önce de yalanlanmış birçok iddianın sahibi olan bir milletvekilinin beyanlarına dayalı olarak hakkımda çıkan haber temelde sadece şahsımı değil temsil ettiğim bakanlığı da hedef alan tamamen düzmece, iftira ve karalamadan ibarettir. Basın etiği ile bağdaşır yanı bulunmayan bu yazının doğruluğu hiç araştırılmadan bazı gazetelerce alıntılanması da ayrıca üzüntü kaynağıdır.


Konu edilen şirketin 20 yıl önce kuruluşu sırasında kurucuları arasında eşimin yer alması ve oğlumun bu şirkette bir süre görev alarak ayrılmış olması dışında, haberin doğrudan şahsımla ya da dolaylı olarak ailemle ilgili hiçbir doğru yanı yoktur. Mezkur şirketin aileme ait olduğu ve hülle yoluyla devredildiği iddiası tamamen yalan ve iftiradan ibarettir. Bahse konu şirket hiçbir zaman ne benim ne de ailemin olmuştur.


2014-2020 yılları arasında yapılan ihalelere işaret edip “Müsteşar yardımcısı olduğum dönemde bakanlıkla iş yaptığım” iddiasının gerçekle bağdaşması mümkün değildir. Zira herhangi bir şirketin ortağı olmadığım gibi bu tarihlerde müsteşar yardımcısı görevinde de değildim.


Daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden şahsımla ilgili benzer iftiralarda bulunarak cevabını alan, buna rağmen karalama kampanyasına basını da ortak eden sayın vekilin tutumunu talihsizlik olarak görüyor ve kınıyorum. Yüce meclisimizin kürsüsünü yalan ve iftiraları ile meşgul etmekle kalmamış kişilik haklarıma da saldırmıştır. Yürüttüğüm görevleri başarıyla icra etmek için her türlü fedakarlığa katlanırken şahsımın kirli siyasetin malzemesi yapılmasına fırsat vermeyecek ve yasalar çerçevesinde haklarımın takipçisi olacağım.


Kamuoyuna saygıyla duyururu