CHP lideri sessizliğini bozdu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay sürecinde çıkan adaylar hakkında ilk kez konuştu.

04 Kasım 2015 Çarşamba, 22:40
Abone Ol google-newsKılıçdaroğlu genel başkanlığa adaylığını açıklayanların eleştirilmemesinin istedi.

CHP'de Umut Oran adaylığını açıklamıştı. Mustafa Balbay'dan da adaylık için yeşil ışık gelmişti.

CNN TÜRK Muhabiri Ünal Kaya'nın haberine göre seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere toplanan MYK'ya başkanlık eden Kılıçdaroğlu, kendisine rakip olanların eleştirilmemesini istedi ve "Çok sayıda aday çıkması bu partinin farkı. Kendi evinde demokrasi olmayan, Türkiye'ye demokrasi getiremez. Burada çıkan aday kim olursa olsun eşit davranılmalı, asla eleştirilmemeli. Biz adaylığından memnun olmalıyız, o da böyle bir partide aday olmaktan gurur duymalı. Partideki herkes aday olabilmeli, böyle bir hakkı da var. Diğer partilerdeki herkes bu kurultay'dan çok şey görmeli" dedi.

Medyafaresi.com'un aktardığı haberde seçimin muhasebesinin kurultayda olacağını vurgulayan CHP lideri, Genel Başkanlık süreciyle ilgili eşit bir yarış olmasının da önemli olduğunu savundu.

Kılıçdaroğlu, "Aday arkadaşlarımızın göreceği muamele önemli. Bunlarla ilgili yorum yapmayın, kimse bir şey demesin. Kim istiyorsa aday olmalı. Bu kurultay'dan CHP'nin güçlenerek çıkması yarışın eşit olmasına bağlı. Bunu samimiyetle söylüyorum, şeklen değil hissederek söylüyorum" dedi.