Çıldır Gölü’nde ‘Kış Şöleni’

Ardahan ve Çıldır Gölü’nün tanıtımı amacıyla düzenlenen “Çıldır Kristal Göl Uluslararası Kış Şöleni”nin altıncısı düzenlendi. Yaklaşık 50 santimetre kalınlığındaki buz tutan göl üzerinde düzenlenen şölene, yerli ve yabancı turistlerle çevre illerden vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Şölende atlı kızak, rahvan at, atlı okçuluk, cirit, buz pateni ve kayak yarışları yapıldı.

09 Şubat 2019 Cumartesi, 23:54
Abone Ol google-news

Vali Mustafa Masatlı, şenlikte yaptığı konuşmada, gelenek ve ata kültürünün yaşatılması için şenlikleri yeni nesillere ve dünyaya aktarmak istediklerini kaydetti. Masatlı, “Yüzyıllardır pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, sayısız maddi ve manevi kültürü bir araya getirmiş, kıtalar arası köprü kurmuş bu coğrafya bizim için son derece önemli. Bu coğrafya, pek çok farklı sosyal yapıyı bir arada yaşatabilmiştir. Burası da ülkemizin farklı kültürel zenginliklerini bir araya getiren çok önemli bir örnektir” dedi.

Bilal Erdoğan da şölendeydi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ise 21. yüzyılda işgallerin toprak işgali ile değil daha çok kültürel sahada gerçekleştiğini belirterek, “Asıl bağımsızlık, kültürel bağımsızlığımızı yakaladığımız zaman temin edilmiş olacaktır. O da değerlerimizi yaşatmaktan geçiyor” dedi.