CNN Türk ÇHD'yi konuşturmadı... İşte yayına bağlanmak isteyen avukata verilen yanıt

Çağdaş Hukukçular Derneği'nin (ÇHD) de aralarında bulunduğu 370 derneğin faaliyetlerine İçişleri Bakanlığı tarafından son verildi. CNN Türk’te derneklerin kapatılması konuşulurken yayına bağlanmak isteyen ÇHD’li avukatlar, ‘koşullar böyle’ denilerek yayına bağlanmadı.

12 Kasım 2016 Cumartesi, 11:50
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanlığı tarafından OHAL kapsamında 370 derneğin faaliyetlerinin durdurulması kararının ardından, aralarında Barış Derneği ve Çağdaş Hukukçular Derneği'nin de bulunduğu çok sayıda dernek gece baskınlarıyla mühürlendi. ÇHD'ye yapılan baskında avukatlar darp edilerek gözaltına alındı. CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu derneklerin faaliyetlerinin tartışıldığı "Şirin Payzın ile Ne Oluyor?" programına katılmak isteyen Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şube Başkanı "koşullar böyle" denilerek yayına bağlanmadı. Olayı Twitter'dan duyuran Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi şu ifadelere yer verdi:

* Cnn Türk şube başkanımızı yayına bağlayamacağını, yazılı olarak iletilirse paylaşılacağını, koşullarının böyle olduğunu söylüyor! 

* CNN Türk'te ÇHD konuşuluyor ancak ısrarla programa bağlanma talebimiz reddediliyor!

KANAL YÖNETİMİ DERNEKLERİ YAYINA BAĞLAMADI 

Buna karşılık CNN Türk'den edinilen bilgiye göre yayına sadece ÇHD'lilerin değil, kapatılan 370 dolayında dernek arasında yer alan 50'yi aşkın dernek de yayına bağlanmak istedi ve kanal yönetimi bu koşullarda hiç bir derneğin katılmaması yönünde bir karar aldı.