Çukurova yağıştan etkilenmedi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçedeki mahallelerde incelemelerde bulunarak, aşırı yağışların olumsuz etkilerini yerinde gördü. Çukurova Belediyesi ekiplerinin yurttaşların mağdur olamaması için çalışma yürüttüğünü kaydeden Çetin, “Adana son 80 yılın en yüksek yağışını aldı. Ancak sevinerek görüyorum ki Çukurova bu olumsuzluktan etkilenmedi” dedi.

26 Aralık 2019 Perşembe, 17:05
Abone Ol google-news

Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, aşırı yağışların ardından yurttaşların olumsuz etkilenmemesi için belediye ekiplerinin yaptığı çalışmaları denetledi. Sağanak yağışın tüm şiddetiyle devam ettiği sabah saatlerinde Yurt Mahallesi Muhtarı Arif Çetin ve Toros Mahallesi Muhtarı Sibel Polat’ı ziyaret eden Çetin son durumla ilgili bilgi aldı. Gezdiği mahallelerde esnaf ve yurttaşlarla görüşen  Soner Çetin, Çukurova’da aşırı yağışlardan kaynaklanan herhangi bir mağduriyetin yaşanmadığını öğrenince mutluluğunu ifade etti.

YAĞMUR DEĞİL AFET

 Çetin, “Adana 3 gündür aşırı yağış alıyor. Metrekareye 250 kg’dan fazla yağış düştüğü belirtiliyor. Bu durum son 80 yılın en fazla yağış miktarı. Daha önce meteorolojiden yağmurun geleceğini haber aldığımız için hemen önlemlerimizi aldık. Oluşturduğumuz ekipler ilk etapta rögar kapaklarını ve ızgaraları temizleyerek yağmur suyunun cadde ve sokaklarda birikmesini önledi. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışıyor ve yurttaşlarımısın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışıyor. Çok şükür Çukurova’da aşırı yağışlardan kaynaklanan bir sorun yaşanmadı” dedi. Çukurovalıların mağdur olmaması için tüm önlemleri aldıklarını ve oluşturulan kriz masası ile koordineli bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Çetin, “Valilik ve diğer belediyelerle de iletişim halindeyiz. Ayrıca mahallelerimizi gezerek vatandaşlarımızın durumunu yerinde görüyoruz. Çukurova’da herhangi bir olumsuzluğa rastlamadık. Bu da bizi mutlu etti” diye konuştu.