Cumhuriyet Güçbirliği bağımsız milletvekili adayları

Cumhuriyet Güçbirliği bağımsız milletvekili adayları seçim çalışmalarını İzmir'den başlattı.

17 Nisan 2011 Pazar, 18:44
Abone Ol google-news

Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen Cumhuriyet Güçbirliği Şöleni'nde 31 ilden gösterilen bağımsız milletvekili adayları basına ve partililere tanıtıldı. Silivri Cezaevi'nde bulunan milletvekili adayları Doğu Perinçek, emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Albay Atilla Uğur ve Deniz Yıldırım'ın mesajları okundu, Moğollar Grubu konser verdi.

Cumhuriyet Güçbirliği Sözcüsü Erdoğan Özer, 30 Mart'ta 31 seçim bölgesindeki milletvekili adaylarının ilan edildiğini, İzmir 2'nci Bölge Adayı Doğu Perinçek'in seçim çevresi olan İzmir'den milletvekillerinin seçim çalışmalarını başlattığını söyledi. Vatanın bütünlüğü, milletin bölünmezliği, ülkenin bağımsızlığı için Atatürk etrafında birleştiklerini ve bağımsız milletvekili adayları için oy istediklerini belirten Erdoğan Özer, 12 Haziran'da adaylarının milletvekili seçileceğine inandığını ifade etti.

İzmir 1'inci Bölge Milletvekili adayı Yaşar Müjdeci ise Cumhuriyet Mitingleri'nde omuz omuza olanlarla bir arada olduğunu, bu mitinge katılanların başta Doğu Perinçek olmak üzere bütün Cumhuriyet Güçbirliği milletvekili adaylarını meclise taşıyacaklarını söyledi. ''Atatürk düşmanlarına gerekli cevabı vermek için yola çıktıklarını'' belirten Müjdeci, bağımsızlık ve ekonomiyi iyileştirmek için çalışacaklarını kaydetti.

Eskişehir adayı Nesrin Yıldız, Diyarbakır adayı Mehmet Tanrıkulu, Ankara 2'nci bölge adayı Erdoğan Karakuş'un konuşmalarının ardından adaylar kürsüye birlikte çıktı ve birlik mesajı verdi. Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek de adaylarla birlikte kürsüye çıktı.