Daha çok Ekmekçi’ye ihtiyacımız var

Gazetemiz yazarı Mustafa Ekmekçi yaşamını yitirişinin 18. yılında Ankara Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki gömütü başında anıldı.

22 Mayıs 2015 Cuma, 05:50
Abone Ol google-news

Anmada konuşan Ekmekçi’nin eşi Aldoğan Ekmekçi duygularını “18 yıl sonra Mustafa Ekmekçi’yi anmak hem bana hüzün veriyor hem de sevindiriyor. Gerçekten çok zor, içimize sinmeyen bir dönemden geçiyoruz. Dilerim ki aydınlanır” diyerek ifade etti. Aldoğan, Ekmekçi soyadlarının nereden geldiğini de paylaştı.

Mustafa Ekmekçi’nin babasının İstiklal Savaşı’nda cephede İnönü’yle beraber savaştığını ve baba Ekmekçi’nin soyadlarının mirası olarak ilk ekmeklerini cephede pişirdiğini anlattı. Anmada konuşan Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, pek çok gazeteci ve yöneticinin hükümet tarafından atandığını söyledi. Abakay “Yanaşma gazeteciler o kadar çoğaldı ki Türkiye’de gazetecilik üzerine olumlu şeyler söyleyemiyoruz” diyerek medyanın iktidar kontrolünde olduğunu ve medyanın “Alo Fatih”lerle anıldığını ifade etti. Abakay “Artık devletin adamı olmayı içine sindiren çok fazla meslektaşımız var. O yüzden Mustafa Ekmekçi’lere daha çok ihtiyacımız var” dedi.