Danimarka'da 15 yaşındaki kızın evinde patlayıcı bulundu

Danimarka'da bir süre önce din değiştirerek Müslüman olan ve Facebook'taki yazışmalarından Hizbut Tahrir üyesi olduğu tespit edilen 15 yaşındaki bir kızın evine yapılan baskında patlayıcı madde bulundu.

Yayınlanma: 14.01.2016 - 14:58
Abone Ol google-news

Danimarka'nın Holbek kentinde 15 yaşındaki bir kızın patlayıcı madde bulundurmak ve terörü desteklemek suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi.

TV2 televizyonunun haberine göre, bir süre önce din değiştirerek İslam dinine geçen 15 yaşındaki kız çocuğunun evine polis baskın düzenledi. 15 yaşındaki kız çocuğunun annesiyle birlikte yaşadığı evde, bomba uzmanlarınca yapılan aramada patlayıcı madde bulundu. Danimarka polisi, yaptıkları çalışmayla patlayıcıların etkisiz hale getirildiğini ve bir tehdit kalmadığını açıkladı.

Facebook profilinde yapılan incelemede 15 yaşındaki kızın Hizbut Tahrir üyesi olduğunun tespit edildiği belirtildi. Bu incelemede, Hizbut Tahrir'e üye başka Danimarkalıların da belirlendiği ifade edildi.

15 yaşındaki şüphelinin, Danimarka ceza yasasının 136. maddesinden suçlandığı açıklandı. 136. madde, terör suçları ile ulusal güvenlik ve devlete karşı işlenen suçları kapsıyor.


En Çok Okunan Haberler