Darüşşafaka mezunlarından Boğaziçi direnişine destek

Darüşşafaka mezunları Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek açıklaması yaptı. 320 Darüşşafaka mezunu yaptığı ortak açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyelerinin bir ayı geçen bir zamandır adil ve hakkaniyetli olmayan ‘kayyum’ rektör atamasını demokratik haklarını kullanarak protesto etmelerini haklı buluyor ve onları destekliyoruz” dedi.

15 Şubat 2021 Pazartesi, 15:20
Darüşşafaka mezunlarından Boğaziçi direnişine destek
Abone Ol google-news

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AKP’li Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına tepkiler sürüyor. ‘Bir grup Darüşşafaka mezunu’, Boğaziçi Üniversitesi'nde direnen akademisyen ve öğrencilere destek açıklaması yaptı.

320 Darüşşafaka mezunun yaptığı ortak açıklama şu şekilde;

"Darüşşafaka’da özgür ve çağdaş  bir eğitim almış, bilimin yol göstericiliğine inanan bizler, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyelerinin bir ayı geçen bir zamandır adil  ve hakkaniyetli olmayan “kayyum” rektör atamasını demokratik haklarını kullanarak protesto etmelerini haklı buluyor ve onları destekliyoruz. 

Bu haklı ve yerinde taleplere kulak tıkanmasını, üniversite kapısına kelepçe takılmasını, farklı kimliklerin hedef gösterilmesini, barışçıl protestolarının şiddet, yalan ve iftiralarla sonlandırılmaya çalışılmasını kabul edilemez buluyor, özgür ve çağdaş eğitimin önüne engel çıkartılmamasını istiyoruz. "