Davutoğlu'ndan dikkat çeken Erdoğan açıklaması: Dünyanın dikkatini çeken Erdoğan yok

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “O eskiden ‘one minute’ dediği zaman dünyanın dikkatini çeken Erdoğan yok. ‘Bu can bu tendeyken Rahip’i vermem’ dedikten birkaç ay sonra 'Rahip’i veren Erdoğan var” dedi.

Yayınlanma: 20.12.2020 - 18:10
Davutoğlu'ndan dikkat çeken Erdoğan açıklaması: Dünyanın dikkatini çeken Erdoğan yok
Abone Ol google-news

Davutoğlu; YouTube üzerinden yayın yapan Karar TV’de “Gündem Özel” programında, gazeteciler Elif Çakır ve Taha Akyol’un sorularını yanıtladı. Bahçeli'nin "HDP kapatılsın" çağrısını eleştiren Davutoğlu, "Burada da iki yüzlülük şurada, aynı Bahçeli ve milletvekilleri Meclis’e gidiyorlar. HDP ile yan yana oturuyorlar. Sonra gidip İç Anadolu’da ve Karadeniz’deki bu konuda kaygılı seçmeni tahrik etmek üzere konuşuyorlar. Cumhur İttifakı iki yerde oy kaybediyor; Doğu ve Güneydoğu’da oy kaybediyorlar" diye konuştu. 

Davutoğlu, özetle şunları söyledi: 

"RAHİP'İ VEREN ERDOĞAN VAR: Maalesef Washington’da, Brüksel’de, Moskova’da, Pekin’de oturanlar Erdoğan’ı artık çözdüler. Hangi şartlarda ne taviz vereceğini biliyorlar. O eskiden ‘one minute’ dediği zaman dünyanın dikkatini çeken Erdoğan yok. ‘Bu can bu tendeyken Rahip’i vermem’ dedikten birkaç ay sonra Rahip’i veren Erdoğan var.

BU BİR SİYASİ MÜCADELE: Siyasi partilerin kapatılmasına esastan karşıyım. HDP ile siyasi anlamda anlaşmamız mümkün değil, terörle arasına mesafe koymadıkça… Ama ben bu mücadeleyi Diyarbakır sokağında veririm, Batman sokağında veririm. Bu bir siyasi mücadeledir. Diyarbakır, Batman, Van, Silopi sokağına inmeyip Ankara’da HDP’yi kapatmak üzerinden kendi kitlelerini konsolide etmeye çalışanlar teröre en fazla primi vermiş olurlar. Siyasi partilerin kapatılması yöneticilerin cezalandırılması değil sadece. Bir müddet sonra ona oy veren kitlelerin cezalandırılması anlamına gelir. Bir süre sonra o kitleler sisteme olan güvenlerini kaybederler. O kitleler ya terör örgütünün propagandasına açık hale gelirler ya da apolitik bir şekilde kenarda beklemeye başlarlar.

İKİYÜZLÜLÜK: Burada da iki yüzlülük şurada, aynı Bahçeli ve milletvekilleri Meclis’e gidiyorlar. HDP ile yan yana oturuyorlar. Sonra gidip İç Anadolu’da ve Karadeniz’deki bu konuda kaygılı seçmeni tahrik etmek üzere konuşuyorlar. Cumhur İttifakı iki yerde oy kaybediyor; Doğu ve Güneydoğu’da oy kaybediyorlar. Artık orada Gelecek Partisi ve HDP var."


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler