Dick Advocaat'tan Fernandao ve Aatif açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Zorya karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulundu.

23 Kasım 2016 Çarşamba, 16:14
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat ve futbolculardan Alper Potuk, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Zorya maçı öncesinde basın toplantısında soruları yanıtladı.

"KİM İYİ DURUMDA GÖRECEĞİZ"

Nasıl bir kadro kuracağı sorulan Dick Advocaat, "5 hafta önce de zor fikstür demiştiniz. Bu maçın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Zorya maçını kazanırsak büyü adım atmış olacağız. İyi bir skor almalıyız. Sadece 11 oyuncudan oluşan bir takım değiliz. 22 kişiden oluşuyoruz. Herkes buranın bir parçası olmak istiyor. Kim iyi durumdaysa akşamki antrenmandan sonra göreceğiz." dedi.

"KADROMUZDA İYİ PROFESYONELLER VAR"

Takımın rehavet içinde olup olmayacağı hakkında konuşan Advocaat, "Rehavet olacağını düşünmüyorum. Bizim kadromuzda iyi profesyoneller var. Zorya da kolay bir takım değil. ilk maçta gördük 1-1 berabere kaldık. Bizi üzerlerine çekip hata kollayacaklar. Konsantrasyon bizim için çok önemli. Oyuncularımız da kolay olacağını düşünmüyor. Böyle olursa sorun yaşarlar. Bizim yedek kulübesinde gayet iyi oyuncularımız var." diye konuştu.

"HERKES OYNAMAK İSTİYOR"

Fenerbahçe'nin iyi bir yola girmesiyle ilgili görüşlerini dile getiren Advocaat, "Çok önemli nokta, oyuncuları bilmek için 6 haftaya ihtiyaç vardır ama biz İsviçre takımı ile oynanacağımız maç sonrası buraya geldik ve kazanmasını bildik. Ligdeki ilk 3 maçta da fena değildik ama 1 puan aldık. Bunu geri alabilmek için mücadele veriyoruz. Artık istediğimiz konuma gelmek için hep kazanmak istiyoruz. Kadromuza bakarsak çok profesyonel ve herkes oynamak istiyor. Herkesle birlikte bir kadroyuz biz" ifadelerini kullandı.

"ALPER VE AATIF GÖSTERDİ, SALİH DE GÖSTERMELİ"

Kadronun artık daha fazla genişlediği ve AAtıf ile Salih gibi yeni oyuncuların dahil olduğuna dair soruya yanıt veren Advocaat, "İyi bir soru... Tamamen haklısınız. Mesela yanımda oturan oyuncu hakkında konuşalım. Geçtiğimiz sezonun tamamını kenarda geçirmiş, kanatlarda ama esas kalitesi orta saha olduğunu gördük. Aatif da bana heyecan vermedi. Son 2 maça bakarsak iyi iş çıkardığını görüyorum. Biz şampiyon olmak istiyoruz o da bunu anlamış durumda. İyi oyuncu olmaktan ziyade fayda önemli. Aatif ve Alper gösterdi. Salih de göstermeli. Salih iyiye gidiyor. Umarım başlangıç olur" açıklamasını yaptı.

"AATIF VE FERNANDAO İÇİN BÖYLE BİR KARAR ALDIK"

Aatif'in UEFA kadrosunda olmasını isteyip istemeyeceği sorusuna ise, "Bunun konuyla alakası yok. Bir karar aldık. Bunu düşünmenin manası yok. Fernandao ve Aatif yok. Fernandao sakattı. Aatif da gözlemlediğim oyuncu değildi. Neden, nasıl, niye diye düşünmeye gerek yok" yanıtını verdi.

"UMARIM PERŞEMBE GÜNÜ İYİ İŞ ÇIKARMAZLAR"

UEFA Avrupa Ligi'nde 4 maçı geride bırakırken Zorya'nın performansı sorulan Advocaat, "Biz ilk maç sonunda 1-1'in iyi skor olduğunu kabul ettik. MANU ve Feyenoord maçlarında da kalitelerini gösterdiler. Shakhtar'dan 6 oyuncuları olmaları onların hakkında bilgi veriyor. Kendi liglerinde 3. sıradalar. Shakhtar ve Dinamo Kiev'in gerisindeler. İkinci takımın az gerisindeler. İyi iş çıkarıyorlar ama umarım Perşembe günü iyi iş çıkarmazlar" cevabını verdi.

ALPER POTUK: "ZORYA'NIN İYİ TAKIM OLDUĞUNU GÖRDÜK"

Zorya'yı değerlendiren Alper Potuk, "Ne kadar iyi takım olduklarını ilk maçta gördük. Öne çıkan isimleri yok ama takım halinde iyi işler yapıyorlar. Taraftarımızın desteğiyle yenebiliriz diye düşünüyorum. Bizi desteklesinler ve umarım iyi bir sonuç alırız" sözlerini kullandı.

"NEREDE OYNARSAM ELİMDEN GELENİ YAPARIM"

Nerede daha etkili olduğu üzerine Alper "Son zamanlarda aynı soru geliyor. üstünüzde Fenerbahçe forması varsa nerede oynayacağınız önemli değil. Orta saha olarak başladım. Kanatta da kullanıyorum. Nerede oynarsam elimden geleni yapmak zorundayım ve bunun için çalışıyorum" dedi.

Performansının yükselmesi hakkında Alper, "Sezon başından beri çok çalışıyorum. Forma girdim ama bıkmadan usanmadan çalışmanın sayesinde" açıklamasını yaptı.

"ADVOCAAT BABACAN YAKLAŞTI, ÇOK ADALETLİ"

Alper'e Advocaat'ın farkı sorulurken, sarı-lacivertli oyuncus "4 farklı hoca ile çalıştım. Hepsinden bir şeyler öğrendim. Hocamız da bize sevecen ve babacan yaklaştı. Çok adaletli bir hoca bunu herkes görüyor çok memnunuz. Umarım maçları kazanarak yolumuza devam ederiz." diye cevap verdi.