Doğu Perinçek: HDP derhal kapatılsın

AKP'li yöneticilerin HDP'nin kapatılmasına yönelik imaları sürerken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "HDP derhal kapatılsın" dedi.

29 Aralık 2015 Salı, 16:45
Abone Ol google-news
<video:455885><video:455885>

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, düzenlediği basın toplantısında DTK toplantısına tepki göstererek "Özerk Kürdistan faaliyetine giren HDP derhal kapatılsın" dedi.

"Özerk Kürdistan ilanının Türkiye'ye savaş ilanı olduğunu" söyleyen Perinçek, HDP'li vekillerin dokunulmazlığının da kaldırılmasını talep etti.

Perinçek, HDP yöneticileri için "HDP, Türkiye topraklarının bir bölümü üzerinde bir başka devletin kurulmasını amaçladığını genel başkanının ve genel merkez yöneticilerinin ağzından ilan etmiştir ve bu yöndeki faaliyetin odağı haline gelmiştir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP hakkında Anayasa Mahkemesine kapatma davası açma sorumluluğu ve göreviyle karşı karşıyadır" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin "HDP'yi işaret ederek "Terörle aranıza mesafe koyun. Aksi halde Türkiye'deki ne kadar güçlü olursa olsun demokratik düzen sizi daha fazla sırtında taşıyamayabilir" demişti.