Dünyanın en ucuz bilgisayarı

Dünyanın en ucuz bilgisayarını üretmek için kolları sıvayan Next Thing, yalnızca 9 dolar (25 TL) ücretle alınabilecek kredi kartı boyutunda bir bilgisayar olacak.

14 Mayıs 2015 Perşembe, 09:57
Abone Ol google-newsHem ucuz hem de küçük boyutlarda bir bilgisayar üretmek için harekete geçen Next Thing, kredi kartı boyutunda 1 GHZ işlemci, 512 MB ana bellek, 3 bin mAH pil ve 4 GB dâhili depolama alanına sahip olan bilgisayarı üretmek için önemli bir desteğe sahip olacak.

Gerekli fonu toplamak için 13 bin kişiden destek alan proje sayesinde 9 dolara (25 TL) bilgisayar sahibi olmak mümkün olacak.

Kickstarter isimli girişim destek fonuna başvuran ve çok kısa süre içinde 13 bin kişinin desteğiyle 700 bin dolarlık bütçeye sahip olan Next Thing, seri üretim için gerekli maliyeti toplamayı başardı.

Kredi kartı boyutunda bilgisayar üretecek olan firma, 1 GHZ işlemci, 512 MB ana bellek, 3000 mAh batarya ve 4 GB dâhili depolama alanı özelliklerinde bilgisayarı 25 TL’ye satacak.

‘CHIP’ isimli cihaz seri üretim için yalnızca 50 bin dolarlık bütçeye ihtiyaç duyuyordu. Yeni nesil bilgisayar, Wi-Fi ve Bluetooth kablosuz teknolojileri sayesinde elektronik cihazlara entegre olacak.

Apple bir numaralı telefon üreticisi oldu