EĞİTİMDE DİJİTAL DÖNEM

1. sınıftan üniversiteye kadar tüm sınıflar için dijital bir eğitim platformu olan, 5 bin ders videosu, 60 bin soruluk soru bankasının yer aldığı ‘Dersteyim’ açıldı.

21 Ocak 2016 Perşembe, 11:04
Abone Ol google-news

Türkiye’nin en başarılı okullarından da birinin sahibi olan Keremoğlu Özel Eğitim, deneyimini ve kalitesini dijital ders ve sınav platformu olan www.dersteyim.com.tr  markası ile Türkiye ile paylaşıyor. Tüm derslerin, deneyimli ve seçkin bir öğretmen kadrosu tarafından anlatıldığı platform “Birlikte başaracağız” sloganı ile eğitim dünyasına yeni bir soluk getiriyor.


 1’DEN 12. SINIFA KADAR TÜM SINIF VE DERSLERİ KAPSIYOR
Türkiye’nin yeni ve kapsamlı dijital öğrenim platformu olan Dersteyim.com.tr ‘nin en büyük özelliği 1. sınıftan 12. sınıfın sonuna kadar tüm sınıfları ve tüm dersleri kapsayan ders anlatım ve sınav sistemini aynı anda içinde barındırması. Keremoğlu Özel Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Eraslan, Dersteyim’i Türkiye’ye kazandırmaktan ve bu olanağı Türkiye’deki her yaştan öğrencinin hizmetine sunmaktan dolayı çok heyecanlı olduklarını belirtti.  Öğrencilerin bu sayede zaman ve mekân sınırlaması olmadan özgürce öğrenecekleri, dersi istedikleri sayıda tekrar edecekleri, öğrenme düzeylerini ölçebilecekleri ve kişiye özel sınav sonuç raporları alacakları bir sistem oluşturmaktan gurur duyduklarını belirten Eraslan, “Nitekim geleceği önceden görmenin avantajı ile “Dersteyim” için 3 yıldır aralıksız çalışıyoruz. dersteyim.com.trde dersleri, yıllardır çok başarılı öğrenciler yetiştiren, bir öğretmen kadrosu, dijital tahtalarda anlatıyor” dedi.


5 BİNE YAKIN DERS, 60 BİN SORULUK SORU BANKASI
Ders içeriklerinin de özel bir ekip ile hazırlandığını belirten Eraslan “ Öğretmenlerimizin animasyonlar ve soru çözümleri eşliğinde anlattıkları dersler, değişen müfredata göre anlatıldı.  Tüm sınıf gruplarında tüm yılın ders anlatımlarını kapsayan dersteyim.com.tr  ile çocuklarımızın evlerine her gün ve her branşta özel bir öğretmen gelecek. Üstelik öğrenme hızını öğrencimiz kendisine göre ayarlayabilir, dersi istediği sayıda tekrar edebilir.” dedi. Dersteyim’in öğretim hizmeti yanında deneme ve tarama testleri de içerdiğini ifade eden Eraslan,  “Soru bankamız için ayrı bir grup öğretmenimiz çalışıyor. Tüm öğrencilerimiz için konu sonlarında o konudaki öğrenme düzeyini ölçen “Konu Tarama Testleri” yani KTT’ler bulunuyor. Üstelik her özel okulda dahi bulunmayan, kazanım bazlı bir ölçme değerlendirme hizmeti sunuyoruz ki bu Türkiye’deki tüm öğrenciler için bir şans olacaktır” diye konuştu.
 
KAZANIM BAZLI, KİŞİYE ÖZEL BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRME SİSTEMİ
“Dersteyim öğrencileri, çözdükleri KTT’lerden sonra alacakları ölçme değerlendirme raporunda o konunun kazanımlarına göre eksiklerini görebilecekler” diyen Eraslan, “Bu sayede verimli ders çalışma, zaman yönetimi konularında büyük bir avantaj kazanacaklar. Kısaca şöyle diyebiliriz, bize göre matematiği ya da Türkçesi kötü bir öğrenci yoktur. Öğrenci, o dersin, bir konusundaki bazı kazanımları öğrenememiş olabilir. Neyi öğrenemediğini bilemediği için de ders çalışsa dahi istediği sonucu alamaz, dersten soğur. İşte Dersteyim’in ölçme değerlendirme sistemi, bu açığı bulur. Öğrencilerimiz o dersi istediği sayıda tekrar ederek öğrenir ve tüm sınıflarda hiçbir eksiği olmadan, sağlam bir temel ile ilerlerler. Ayrıca öğrenciler Dersteyim’de istedikleri konuları seçerek kendilerine özel deneme sınavları oluşturabilirler. Yani öğrencilerin özgürce öğrenmesi ve kendilerini sınayarak geliştirmeleri için altın bir fırsat onları bekliyor” dedi. 


DENEME SINAVLARI İLE ÖZEL PAKETLER
Eraslan sözlerine şöyle devam etti: “Ulusal sınavlarda Türkiye’nin en başarılı okullarından birine sahibiz. Üstelik bu başarımız birkaç öğrencimiz ile sınırlı değil, tüm öğrencilerimizin ortalaması ile her yıl bu başarımızı yeniliyor ve arttırıyoruz. Bunun sebebi, başarısı yıllardır kanıtlanan akademik programımızdır. Şimdi Dersteyim öğrencileri ile bu deneyimimizi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ulusal sınavlara hazırlanacak öğrenciler için çok detaylı konu anlatımları, soru çözüm videoları, deneme sınavları ve konu bazlı-karşılaştırmalı bir ölçme değerlendirme sistemi sunuyoruz. inanıyoruz ki öğrenciler başarıya çok daha kolay ulaşacaklar.


CEPTE, TABLETTE, BİLGİSAYARLA ÖĞRETMENLERİ YANLARINDA OLACAK
Amaçlarının Türkiye’nin  batısından doğusuna tüm öğrenciler için çok kaliteli, kolay ulaşılabilir bir eğitim platformu oluşturmak olduğunu ve 3 yıldır en iyiye ulaşmak için çalıştıklarını belirten Eraslan, “ dersteyim.com.tr  öğrenciler için öğrenmeyi sevecekleri, her sınıf grubunda başarılarını arttıracakları çok önemli bir destek olacaktır. Cep telefonu, tablet veya bilgisayar ile kullanabilecekleri Dersteyim sayesinde onlar neredeyse özel öğretmenleri yanlarında olacak.  Aileler “ders çalış" demek yerine,  sistemin veli oturumundan giriş yaparak çocuklarını takip edebilecekleri ve bu olanaklara uygun bütçeler ile ulaşabilecekleri bir eğitim fırsatı bulmuş oluyorlar. Türkiye’deki öğrenci ve velilerin yaşamında önemli bir değişiklik oluşturacağımıza inanıyoruz” dedi.