İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Atatürklü yanıt

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepki çeken açıklamasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan da yanıt geldi.

21 Haziran 2021 Pazartesi, 19:54
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Atatürklü yanıt
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası koronavirüs yasaklarının esnetilmesiyle ilgili yaptığı açıklama esnasında "Müzikle ilgili kısıtlamaları 24.00'e çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın tepki çeken bu açıklamasının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından dikkat çeken bir tweet attı.

İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul’da Dünya Müzik Günü’nü coşkuyla kutluyoruz. İstanbul’un 17 noktasına kurduğumuz sahnelerle mini konserler yapıyoruz, müzisyenlerimize destek oluyoruz"

ATATÜRKLÜ YANIT

İmamoğlu daha sonra ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili attığı tweeti alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

“Önderlerin görevi, yaşamı sevinç ve istekle karşılamak yönünde uluslarına yol göstermektir.” Mustafa Kemal Atatürk 1937/ Söylev ve Demeçler"