Emrah Serbes'e mahkemeye zorla getirilme kararı

Bir televizyon kanalındaki programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı duruşmaya gelmeyen Behzat Ç. adlı dizinin de yazarı olan yazar Emrah Serbes hakkında zorla getirilme kararı verildi.

12 Mayıs 2015 Salı, 16:30
Abone Ol google-news

<video:172455>

İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Serbes gelmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bilal Erdoğan’ın da katılmadığı duruşmaya Erdoğan’ın avukatı Ferah Yıldız geldi.

Hakim, sanık Serbes ve avukatının duruşma saati belli olmadığı, başka mahkemelerde duruşmaları bulunduğu gerekçesiyle mazeret dilekçesi verdiğini kaydetti.

Avukat Yıldız, şikayetlerinin devam ettiğini ve davaya katılmak istediklerini söyledi. Sanık hakkında zorla getirilme kararı verilmesini talep etti.

Mahkeme, sanık ve avukatının mazeretini kabul etmedi, Serbes hakkında zorla getirilme kararı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın davaya katılma taleplerini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

 

Emrah Serbes'ten açıklama

Emrah Serbes 'mahkemeye zorla getirme' kararıyla ilgili olarak Twitter'dan açıklama yaptı. Serbes, "Basında çıkan haberler üzerine: ben sabah duruşmaya gittim, hakim yok dediler geri döndük, başka bir hakime yakalama kararı çıkartmışlar" dedi.