Erdoğan: Bir kulağımızdan girer, öbür kulağımızdan çıkar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kazakistan’a hareketinden önce açıklamalarda bulundu.

15 Nisan 2015 Çarşamba, 11:28
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'a hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı basın toplantısında, "Bizim üzerimizde soykırım diye bir leke, gölge söz konusu değil" dedi. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bildiğim inandığım bir şey var. Biz niye millet olarak veya medyamız olarak savunmada duruyoruz anlamakta zorlanıyorum. Benim cumhurbaşkanı olarak savunma derdim yok. Soykırım diye bir leke üzerimizde yok. Ermenistan başta olmak üzere parlamentosunun kapısını onlara açanlara sesleniyorum. Benim ülkemde 100 bine yakın Ermeni vatandaşımız var. Onlara karşı farklı, olumsuz bir muamelemiz oldu mu. Acaba onların ülkesinde kaç tane Ermeni var. Ülkemizin her türlü imkanından faydalanma konusunda bir sıkıntıları yok. Biz bunları deport edebiliriz ama etmedik.
Her zaman söylüyorum. Van’da Akdamar adasında oradaki kilisenin onarımını devletin kasasından sağladık. Avrupa Birliği Parlamentosu bugün ne tür bir karar alır bilemem. Hangi tür kararı alırsa alsın, bir kulağımızdan girer, öbür kulağımızdan çıkar. Çünkü Türkiye'nin böyle bir vebali, böyle bir suçu asla kabul etmesi mümkün değildir, bunu bir defa herkesin bilmesi lazım."

HDP’NİN AĞRI RAPORU

Böyle raporlarla ben ilgilenmiyorum. Devletin güvenlik güçlerinin ülkenin her yerinden hazır olması gerekmektedir. Bu Ağrı’da da Edirne’de de böyle olmalıdır.

Orada asker görevini yapmıştır. Tedbir alan askerlerimize ilk ateş bölücü örgütten gelmiştir ve 4 askerimiz yaralanmıştır.

Dört askerimizi yaralanırken ne yapacaklar sessiz mi kalacaklar. Gereken cevabı verdiler ve 5 tane örgüt elemanı orada öldü bir de yaralı var.

Biz yaralılarımız orada bırakmışız ve yaralılarımızı da parti mensupları alıp gelmiş. Böyle bir şey söz konusu değil. Helikopterlerimizden birini de taradılar ve geri çekilmek zorunda kaldı. Bunların çözüm süreci diye bir dertleri yok. Biz bunları 6-7 eklim olaylarında gördük. Şimdi seçimler yaklaşıyor ve seçimi, barajı nasıl garantileyebiliriz diye bir baskı oluşturmaya başladılar.

"SEN İŞİNİ YAP"

Nitekim eşbaşkan sıfatıyla meydanda dolaşan zat şahsıma meydan okumalar yapıyor. Ya sen işini yap. Ama bakıyoruz ki işin arkasından kendileri çıkıyor.

HDP’liler gelip kurtardı deyince kendini ele veririsin. Bunu alternatifi de hemen söylenir. Nedir bu köy korucularımız da orada devreye girmişti. Ama jandarmamız da devreye girmiştir olayın aslı budur.