Erdoğan: Rezervler kurdaki dalgalanmayı önlemek için kullanıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, döviz rezervleri ile ilgili olarak grup toplantısında yeni açıklamalarda bulundu. Erdoğan, rezervlerin kurdaki dalgalanmayı önlemek için kullanıldığını belirtti.

24 Şubat 2021 Çarşamba, 13:38
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda tartışma konusu olan Döviz rezervleriyle ilgili olarak "Rezervler kurdaki dalgalanmayı önlemek için kullanıldı" dedi. 

Grup toplantısında konuşan Erdoğan, konuyla ilgili olarak "Bir süredir maruz kaldığımız ekonomik tuzaklarla mücadele ederken salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu'nun sürekli sorup durduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır" şeklinde konuştu. 

ENFLASYON VE FAİZLERİ DÜŞÜRME KARARLILIĞI GÖSTERİYORUZ

Erdoğan, “Enflasyonu düşürme, kur istikrarını sağlama, faizleri aşağıya çekme konusundaki kararlılığımızı, attığımız her adımda gösteriyoruz.” dedi.

Erdoğan, "Bir süredir yavaşlamış olan uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin ülkemize ilgisi, giderek artıyor. Kendi yatırımcılarımızı da harekete geçmeye, üretime, ihracata ve istihdama katkıda bulunmaya davete ediyoruz. Milletimizin moralini bozmaya, esnafımızı kışkırtmaya, halkı birbirine düşürmeye çalışanlara fırsat vermeden, bu sıkıntılı süreci nihayete erdirmekte kararlıyız." diye konuştu.

TARIM KREDİ MARKETLERİ 500'E ÇIKACAK

Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinin sayısın 180’den 500’e çıkaracaklarını bildirdi. Erdoğan konuyla ilgili olarak "Zincir marketlerin özellikle yüksek fiyatlarla vatandaşımızı gerçekten adeta sömürdüğü noktada piyasayı balanse etmemiz gerekiyor. İlk etapta 500, daha sonra 1000, gerekirse daha da artıracağız. Sizler piyasayı bu şekilde yağmalarsanız kusura bankamyın biz bu adımı atarız atacağız” ifadelerini kullandı.


  • İlgili Haberler

  • Öztrak'tan iktidara zor soru Öztrak'tan iktidara zor soru