Erdoğan'a hakaretten tutuklanan Helin Nigit'in mesajını avukatı açıkladı

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan Helin Nigit'tin avukatı Fulya Durak, Helin'in okuyacak çok fazla kitap olmaması ve dışarıdan yeterince haber alamamaktan şikayetçi olduğunu olduğunu belirtti.

13 Şubat 2018 Salı, 17:17
Abone Ol google-news

Amasya'da üniversite öğrencisi Helin Nigit, sosyal medya hesabından 2014 ve 2016 yıllarında yaptığı paylaşımlar gerekçesiyle Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 7 Şubat'ta tutuklandı.

Üniversite öğrencisi Erdoğan'a hakaretten tutuklandı

Gazete Manifesto’ya konuşan Helin Nigit’in avukatı Fulya Durak, dün Amasya E Tipi Cezaevi’nde ziyaret ettiği Helin’in moralinin çok yüksek olduğunu söyledi. Avukat Durak, tutuklanma kararını kimsenin beklemediğini söylerken, karara adliyedeki memur ve polislerin bile şaşırdığını kaydetti.

Durak, tutsaklığının 6. gününe girilen Helin’in, ailesinin ve dışarıdaki yoldaşları ile arkadaşlarının kendisine verdiği destekten ötürü yalnız olmadığını bildiğini belirtti.

Helin’in tiyatrocu olması nedeniyle cezaevinde bol bol malzeme topladığını söyleyen Durak, ancak okuyacak çok fazla kitap olmaması ve dışarıdan yeterince haber alamamaktan şikayetçi olduğunu olduğunu iletti. Durak, Helin’in bir başka canını sıkan durumun da tutukluluğun uzaması halinde devamsızlık nedeniyle okulunun uzaması olduğunu aktardı.

TKH: Helin'e özgürlük, düşünceyi hapsedemezsiniz