Erdoğan'dan 'Kral'a telefon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Selman bin Abdülaziz Al Suud ile bugün bir telefon görüşmesi yaptı.

18 Ocak 2015 Pazar, 12:58
Abone Ol google-news

Telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir süredir hastanede tedavi görmekte olan Kral Abdullah bin Abdülaziz Al Suud'un sağlık durumu hakkında Veliaht Prens Selman bin Abdülaziz Al Suud'dan bilgi aldığı ve geçmiş olsun dileklerini ilettiği belirtildi.

Veliaht Prens Selman bin Abdülaziz Al Suud'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiği görüşmede, Kral Abdullah bin Abdülaziz Al Suud'un sağlık durumunun iyileşmekte olduğu bilgisini verdiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz Al Suud için Allah'tan acil şifalar dilediği belirtildi. Erdoğan'ın Veliaht Prens başta olmak üzere kraliyet ailesinin diğer bireylerine ve kardeş Suud halkına iyi dileklerini ve sevgilerini ilettiği açıklandı. Suudi Arabistan'ın 91 yaşındaki kralı Abdullah bin Abdülaziz Al Suud rahatsızlığı nedeniyle halen hastanede bulunuyor.