Erdoğan'dan sert açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suruç ve Ceylanpınar saldırılarını ilişkin açıklamasında; "PKK ve DAEŞ de dahil olmak üzere terörün her türüne karşı olan devletimiz, Suruç'ta 32 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine yol açan terör saldırısının faillerini ve Ceylanpınar'da iki polisimizi şehit edenleri ortaya çıkarmak için tüm imkanları seferber etmiş durumdadır" dedi.

23 Temmuz 2015 Perşembe, 00:34
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde şehit edilen iki polis memuru için başsağlığı dileğinde bulundu. Erdoğan, 'iki polisimizin öldürülmesini şiddetle lanetliyorum' diyerek; "Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde terör örgütü PKK tarafından iki polisimizin öldürülmesini şiddetle lanetliyorum. Şehit polislerimiz Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar'a Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'nın resmi internet sitesinden yayımlanan açıklamasında, Suruç ve Ceylanpınar saldırılarının faillerinin bulunması için tüm imkanların seferber edildiğini kaydetti. Erdoğan, şunları söyledi; "PKK ve DAEŞ de dahil olmak üzere terörün her türüne karşı olan devletimiz, Suruç'ta 32 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine yol açan terör saldırısının faillerini ve Ceylanpınar'da iki polisimizi şehit edenleri ortaya çıkarmak için tüm imkanları seferber etmiş durumdadır. Bazı kesimlerin, iki polisimizin şehit edilmesini üstlenen PKK'nın alçakça cinayetlerini görmezden gelmeleri, söz konusu terör örgütünü neredeyse şirin göstermeye yeltenmeleri, niyetlerinin ne olduğunu açıkça göstermektedir. Terörün dininin, mezhep ve milliyetinin olmadığına, vahşetin hiç bir bahaneyle haklı gösterilemeyeceğine inanan aziz milletimiz, herhangi bir terör örgütünün yekdiğerine tercih edilemeyeceğinin de bilincindedir."

'MİLLETİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE KASTEDENLERE NE ADINA OLURSA OLSUN ASLA İZİN VERİLMEYECEKTİR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan terör saldırılarını lanetlerek şunları kaydetti; "Sırtını terör örgütüne dayadığını alenen ifade eden çevrelerin PKK’nın vahşi terör eylemleri karşısında sessiz kalması, yaptığı saldırıları kınayacak cesareti bile gösterememesi, utanç verici bir durumdur. Ülkemizin huzur ve istikrarına, milletimizin birlik ve beraberliğine kastedenlere ne adına olursa olsun asla izin verilmeyecektir. Son terör saldırılarını bu vesileyle bir kez daha lanetliyor; saldırılarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."