Erdoğan'ın eski metin yazarından OdaTV tepkisi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başdanışmanı ve metin yazarı Aydın Ünal, Odatv’nin kapatılması ve yöneticilerinin tutuklanmasına ilişkin, "Gösterilen tepki MİT haberinin ötesinde bir hesaplaşmaya işaret ediyor" dedi.

09 Mart 2020 Pazartesi, 08:25
Abone Ol google-news

Ünal, Odatv'nin kapatılma ve yöneticilerinin tutuklanma süreciyle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

"AK Partili ya da 'reisçi' gibi görünen bir akıl Türkiye’yi hızla kaosa sürüklüyor" diyen AKP'li eski vekil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti kurulduğu günden itibaren kendi siyasi alanını mükemmelen doldurduğu için alternatifleri oluşamamıştı. Son yıllarda AK Parti siyasi alanını daralttı ve boşluğu doldurmak için yeni partiler kuruluyor. AK Parti’nin siyasi alanının daralması, kifayetsiz muhteris örgütlerin ve trol zihniyetinin partiyi işgal etmesiyle başladı. Şu kurulan 2 yeni parti de AK Parti’den ayrılan değil, adeta AK Partiyi bölsünler diye malum örgütlerce ötelenen kadroların eseridir.

"KİFAYETSİZ MUHTERİSLER..."

Şimdi bu kifayetsiz muhterisler ve troller, yeni oluşumları kendi elleriyle ürettikleri ve AK Parti’yi böldükleri yetmiyormuş gibi, yanlış stratejilerle yeni partileri büyütecekler ve AK Parti’nin alanını daha da daraltacaklar. Samimi uyarı yapanları yine ihanetle suçlayacaklar. AK Parti’nin boşalttığı siyasi alanı tekrar doldurması elzemdir. Bu da en önce malum örgütlerin ve trol zihniyetinin tasfiyesiyle başlamalıdır. AK Parti kritik bir eşiktedir ve kuruluş kodlarına dönmezse kendi tasfiyesi kaçınılmazdır.

"ONLAR HEP KAZANDI"

Yüzde 35’lere varan kararsız seçmen kitlesi yeni oluşumlarla birlikte düşünüldüğünde AK Parti için alarm durumudur. Önlem alınmazsa, sadece AK Parti değil bir hayal, bir dava, bir fırsat heba olup gidecek, etkisi on yıllar boyunca sürecektir. Bugün “reisçi” gibi görünüp her samimi uyarıyı ihanetle suçlayan ve farklı her sesi engelleyerek bir de Türkiye’yi kaosa sürükleyen örgüt, hiç şüphesiz bunu bilinçli yapmaktadır. Bugün “reisçi” gibi görünenler dün liberal, solcu, Amerikancı, fetöcüydüler. Bugün Cumhurbaşkanı’nın arkasına saklananlar yarın yine dönecek ve başka gücün arkasına saklanacaklar. Onlar hep kazandı ve kazanacak; kaybeden biz olacağız, Türkiye olacak.

"REİSÇİ AKIL KAOSA SÜRÜKLÜYOR"

Yaklaşan felaketi görüp susanların bir kısmının yeni oluşumlardan ikbal umduğuna şüphe yok. Ama samimi dava erlerinin AK Parti’nin karşı karşıya olduğu tehdide rağmen suskunluğu izah da edilemez af da edilemez. AK Parti giderse, muhayyilenizin ötesinde şeyler gider...

Oda Tv’nin MİT haberi asla kabul edilemez. Şahsımla ilgili sıkça yaptıkları haberlerden de hoşnut değildim. Ancak gösterilen tepki MİT haberinin ötesinde bir hesaplaşmaya işaret ediyor. AK Partili ya da “Reisçi” gibi görünen bir akıl Türkiye’yi hızla kaosa sürüklüyor."  • İlgili Haberler

  • Barış Pehlivan tutuklandı! Barış Pehlivan tutuklandı!
  • Yazarımız Barış Terkoğlu tutuklandı Yazarımız Barış Terkoğlu tutuklandı