Ertüngealp yönetiminde şeflik çalıştayı yapılacak

Szolnok Senfoni Orkestrası 6-18 Haziran günleri arasında Martfe ve Tisza gölü bölgesinde Alpaslan Ertüngealp’in sanat yönetmenliğini yaptığı “Uluslararası Orkestra ve Koro Şefleri Çalıştayı”nı (Masterclass) organize ediyor.

Yayınlanma: 07.06.2017 - 19:32
Abone Ol google-news

Şef adayları Alpaslan Ertüngealp (orkestra şefi) ve Izaki Masahiro (koro şefi) yönetimleri doğrultusunda yeteneklerini geliştirme fırsatı bulacak. Katılımcılar, çalıştayı takiben 7 konserde hocalarının önderliğinde orkestra ve koroları konserde yönetme fırsatı bulacak.

Tisza gölü bölgesindeki bu konserleri takiben, en başarılı katılımcılar Maestro Alpaslan Ertüngealp ile birlikte 17 Haziran’da Szolnok ve 18 Haziran’da Budapeşte’de birer gala konseri verecek. 17 Haziran galası, Szolnok şehrinde yakın geçmişte yangında zarar gören “sanatçı evi”nin restorasyonu için yardım konseri mahiyetinde. 17 ve 18 Haziran’daki konserlerde, Macaristan’da yeni bir odyovizüel teknoloji halka tanıtılacak. Bu teknoloji canlı müziği grafik şeklinde dinleyiciye sunmakta. Çalıştay’a Türkiye’den iki genç orkestra şefi katılacak.


En Çok Okunan Haberler