Fenerbahçe Üniversitesi'ne yeşil ışık

Fenerbahçe Üniversitesi'nin kurulması konusunda olumlu gelişmeler yaşandığı Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu tarafından açıklandı.

11 Aralık 2014 Perşembe, 11:06
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, önceki gün apar topar Ankara’ya geldi. Kimseye haber vermeden önemli görüşmeler yapan Başkan Yıldırım’ın ziyaretinin sır perdesi aralandı.

Aziz Yıldırım’ın önceki gün Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK) Başkanlığı’na giderek Başkan Prof.Dr.Yekta Saraç ile Fenerbahçe Üniversitesi konusunda görüştüğü ortaya çıktı. Aziz Yıldırım, YÖK’ten "olumlu" cevap aldığı Mahmut Uslu tarafından açıklandı.Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulması için engel kalmadığı belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın görüşmesinin sonuçları Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu tarafından kamuoyuna açıklandı.Mahmut Uslu açıklamasında şöyle dedi:

"Çok zamandır beklediğimiz üniversite kurulması ile ilgili çalışmalar hemen hemen dün itibariyle YÖK Başkanı Prof. Dr Yekta Saraç’a bu vesileyle teşekkür ediyoruz. Çok olumlu geçti. Şu anda Fenerbahçelilere o müjdeyi verebiliriz. Eksik olan evrakların tamamlanması için bütün gerekli yazıları aldık. Eksikleri tamamlayarak bir an evvel üniversite kuruluşunu da yapacağız.”