Fenerbahçe'de kombine satışı patladı

Fenerbahçe'nin yıldız isimleri kadrosuna katması taraftarları tribüne çekmeyi başardı.

14 Temmuz 2015 Salı, 11:16
Abone Ol google-news

Fenerbahçe dünya yıldızları Robin van Persie, Nani, Kjaer gibi isimleri Türkiye’ye getirip, formayı giydirdikten sonra müthiş bir ekonomik girdiyi de kasasına koydu.

Sarı lacivertliler loca, kombine satışları ve reklam gelirleri ile rekor miktarda parayla da gövde gösterisi yapacak.

Kasasından çok yüksek miktarda paralar çıkmamasına rağmen daha şimdiden sarı lacivertliler bu yıldızların ücretini çıkarttı gibi.

ZAMLI LOCALAR TÜKENDİ

Loca fiyatlarına yapılan zamma rağmen yeni sezon öncesi inanılmaz bir talep oldu. Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki 64 locanın tamamı 2 yıllığına satılırken, 27 kişi ya da firma ise 2 yıl sonra sıranın kendilerine gelmesini bekliyorlar.

GÜNDE ORTALAMA 1500 KOMBİNE SATILIYOR

Kombine satışlarını Maraton tribününün altındaki dört gişeden gerçekleştiren sarı lacivertliler şu anda 24 bin rakamına ulaşmış durumdalar. 4 gişeden günde ortalama olarak 1500 kombine satılabiliyor.

Yani 1 hafta içinde sarı lacivertliler satışa çıkarttıkları tüm kombineleri bitirmiş olacaklar. Buradan da kulübün kasasına müthiş bir gelir girdisi sağlanacak.

EN UCUZ KOMBİNE 1000 TL

En ucuzu 1000 TL, en pahalısı ise (1907 tribünü) 9500 TL’den satışa çıkartılan kombineler kapış kapış giderken, bunda flaş transferlerin ve yeni yapılan takımın da rolü büyük.

LOCALARDAN 13 MİLYON EURO

Fenerbahçe 2 yıllığına satışa çıkardığı 64 locadan yaklaşık olarak 13 milyon euroyu aldı. Ortalama olarak 200 bin eurodan satılan locaların sayısını önümüzdeki yıllarda arttırmayı planlayan sarı lacivertliler gelecek senelerde bu geliri de ikiye katlamayı planlıyor.

KOMBİNE GELİRİ 17 MİLYON EURO

Sarı lacivertlilerin 13 milyon euro gelir elde ettikleri locaların yanı sıra kombinelerden de bu sene para basacak. Şu ana kadar kombine satışlarından elde edilen rakam 17 milyon euro. 15 gün içinde bu rakamın 27 milyon euroya çıkması bekleniyor.

REKLAMLARIN TAMAMI SATILMIŞ DURUMDA

Sarı lacivertliler sadece tribün gelirlerinden değil stat içi reklam gelirlerinden de çok büyük gelir elde etmiş durumdalar.

Mabedi olan Kadıköy’deki Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki 1 yıllık reklamların tamamını daha şimdiden satan Fenerbahçe yaklaşık 10 milyon euroluk bir geliri de buradan elde etti.

Yeni sezon öncesi adeta para basan sarı lacivertliler sadece stadyum gelirleri ile futbol takımının toplam giderlerinin çok daha fazlasını kasaya koymayı garantiledi.