Fenerbahçe'den transfer yasağı açıklaması geldi!

Fenerbahçe'nin açıklamasında, "Tüm sporseverleri gerek Kulübümüz gerekse diğer değerli Kulüpler hakkında beyanlarda bulunurken sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet ediyoruz" denildi.

14 Ekim 2020 Çarşamba, 08:56
Fenerbahçe'den transfer yasağı açıklaması geldi!
Abone Ol google-news

Fenerbahçe, transfer yasağı iddialarına yanıt verdi.

Bazı yayın organları Fenerbahçe'ye yaptırım uygulanacağını iddia etmişti.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:

Haziran 2018 tarihinden bu yana  görevde olan Yönetim Kurulumuz, Fenerbahçemizin içinde bulunduğu mali duruma dair gereken adımları, tüm branşlarımızda titizlikle ve kararlılıkla atmakta, şeffaf açıklamalar ile kamuoyunu da düzenli olarak bilgilendirmektedir.

Futbol şubemizde atılan adımlar ve kamuoyu ile paylaşılan yapılandırmalar da ilgili kurumlar nezdinde yakından takip edilmektedir.

Kulübümüz, 2020-21 Süper Lig sezonu transfer döneminin kapanmasının hemen ardından, 6 Ekim 2020 tarihinde yeni sezon hazırlıkları kapsamında attığı adımları KAP’a açıklamış, tüm spor kamuoyu ile de paylaşmıştır.

Tüm bunlar ortadayken; Gökhan Dinç isimli şahsın hiçbir dayanağı olmayan, büyük bir sorumsuzluk ve art niyetle bir radyo kanalında yaptığı, Kulübümüzü ve hissedarlarımızı zarara uğratabilecek yorumlar şüphe ile karşılanmıştır.

Halka Açık, SPK düzenlemelerine tabii olan Fenerbahçe Futbol AŞ hakkında tamamen hayal ürünü olarak yaptığı spekülatif yorumlara dair, gerek Kulübümüzde gerekse hissedarlarımızda yaratabileceği maddi kayıplar sebebiyle bu şahısla ilgili gerekli hukuki sürecin başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bu vesileyle, tüm sporseverleri gerek Kulübümüz gerekse diğer değerli Kulüpler hakkında beyanlarda bulunurken sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet ediyoruz."

Spor yazarı Gökhan Dinç bir radyo kanalında yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe'ye transfer yasağı geliyor" demişti.

Sarı - lacivertlilerde kurumsal iletişimden sorumlu yönetici Metin Sipahioğlu'da transfer yasağı iddialarıyla ilgili bir tweet attı.

Sipahioğlu, bu haberlere ''İki çeşit insan vardır: Hata yapınca hatalarıyla yüzleşen, zaman geçtikçe yüzsüzleşen.Yüzsüzler ise elbet hukuk karşısında bedellerini ödeyecektir'' ifadeleriyle tepki gösterdi.