Film gösterimleri, söyleşi, sergi, atölye...

4. Kısa Film Kolektifi Festivali, 28 Şubat-22 Mart tarihleri arasında Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılacak. Kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel türde 64 kısa filmin izlenebileceği festival kapsamında ayrıca, Kolektif Muhabbet’ler, Makyaj Sergisi, Cosplay Yarışması finali ve Makyaj Atölyesi de yer alacak.

24 Şubat 2019 Pazar, 22:34
Abone Ol google-news

Yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen çeşitli festivallerde başarılı olan ve festival yolculukları halen devam eden ulusal ve uluslararası kısa filmleri sinemaseverlerle buluşturmak amacıyla düzenlenen Kısa Film Kolektifi Festivali başlıyor. Festivalde, Türkiye’de ilk defa gösterimi yapılacak uluslararası kısalar ve yönetmenlerin ilk kısaları da yer alacak.
Makyaj sanatçılarından sergi

Ayrıca, Kısa Film Kolektifi’nin kamera arkasının ustalarını ele aldığı sergi serisinde bu sene makyaj sanatçıları yer alıyor. Sergi, Kryolan Türkiye’nin ve sinematografik makyajın usta isimlerinden Derya Ergün ve Suzan Kardeş’in çalışmalarıyla makyaj sanatçılarının filmlere katkısını anlatmayı hedefliyor.
Festival Etkinlikleri:

28 Şubat 12.00- 3 Mart Pazar saat 18.00/ Kısa Film Gösterimleri: Usta oyuncu Selda Alkor’un ve Sezai Aydın’ın başrollerini üstlendiği “İki Yaka Yarım Aşk” kısa film gösterimi sonrasında Selda Alkor’un katılımıyla, Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun moderatörlüğünde “Mübadelenin 96. Yıldönümünde Göç ve Sorunları” konuşulacak.

1 Mart 16.00-18.00 / ShortbyShort’un kurucusu Bulut Reyhanoğlu ve Fongogo’dan Burak Kartal’ın katılacağı söyleşide “Kısa Filmlerin Kitlesel Fonlaması” üzerine sohbet.

2 Mart 12.00-14.00/ Çocuklara Özel Kısa Film Seçkisi / 2 Mart 20.00/ Cosplay Yarışması Finali: Cosplay Yarışması’nda finale kalan katılımcılar makyajlarını Derya Ergün, Prof. Dr. Simten Gündeş ve Tuğçe Dilaverler’den oluşan jüriye sunacaklar. Makyaj sanatçısı Derya Ergün final sonrasında makyaj performansı yapacak.

3 Mart 18.00/ Kısa Film Yönetmenleri Derneği’nin “İlk Kısaların Öyküsü” söyleşisine ilk kısalarını çeken yönetmenlerden Batıkan Alkan, Cihan Tamtürk, Deniz Şengül, Kaan Kurnaz, Nurselin Aktaş ve Toygar Kabaş katılacak.

17 Mart 12.00-16.00/ Makyaj Atölyesi: Kryolan Türkiye ile birlikte düzenlenen atölyede makyaj sanatçısı ve eğitmen Tuğçe Dilaverler “Profesyonel Makyajla Karakter Yaratmak” eğitimi verecek.