Flört uygulaması Bumble'dan çalışanlarına 'tükenmişlik sendromu' izni

Dünyaca ünlü arkadaşlık uygulaması Bumble, 700 çalışanına 'tükenmişlik sendromuna karşı' ücretli izin verdi.

22 Haziran 2021 Salı, 16:34
Flört uygulaması Bumble'dan çalışanlarına 'tükenmişlik sendromu' izni
Abone Ol google-news

Randevulaşma uygulaması Bumble'ın CEO'su, 700 çalışanına bu hafta ücretli izin verdi. Normal izin sürelerine ilave edilen ekstra bir haftalık ücretli izin, çalışanların tükenmişlik sendromuyla (Burnout) baş etmelerine yardım çabası olarak açıklandı.

Sputnik'in aktardığına göre, Bumble'ın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, 'pek çok kişi gibi uygulamanın çalışanlarının da koronavirüs pandemisinde zor zamanlar geçirdiği, aşılama oranlarının artması ve kısıtlamaların gevşetilmesiyle birlikte dünyada çapında çalışanlarına bir hafta kafa dinleyip kendilerine odaklanma fırsatı sunmak istedikleri' belirtildi. 

Bumble'ın Editöryel İçerik Editörü Clare O’Connor da daha sonra sildiği tweette "CEO Wolfe Herd, toplu tükenmişliğimizi doğru şekilde sezdi. Özellikle tatil günlerinin herkesin bildiği gibi kıt olduğu ABD gibi yerlerde bu büyük bir ihsan gibi geliyor" dedi. 

Tüm ofislerini geçici olarak kapatan Bumble, böylece nisan ayında Twitter'da verdiği tüm personele tamamen çevrimdışı bir haftalık tatil sözünü tutmuş oldu.

KULLANICI SAYISI YÜZDE 30 ARTTI

Şubat ayında New York Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmeye başlayan ve ilk halka arzında 2.2 milyar dolar toplayan flört uygulaması Bumble, pandemide çok yoğun bir yıl geçirdi. Kullanıcı sayısı hızla artan Bumble ve Badoo'daki ücretli kullanıcı sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla bu yılın başından 31 Mart'a dek yüzde 30 arttı.

Sosyal medya yönetim platformu Hootsuite, geçen ay Bumble'ınkine benzer bir duyuru yaptı. Çalışanların ruh sağlığını desteklemek için temmuz ayında şirket çapında sağlık haftası ilan eden Hootsuite, Bumble'dan farklı olarak, müşteriyle yüz yüze görevlerde bulunan veya kritik kapsama ihtiyaçlarını karşılayanların Hootsuite müşterilerinin hizmette kesinti yaşamaması için kademeli çalışma programında olacağını açıkladı.