Galatasaray derbi öncesi teknik direktörünü açıkladı!

Mustafa Denizli ile yollarını ayıran Galatasaray, Fenerbahçe derbisi öncesinde teknik direktörlük koltuğunu Jan Olde Riekerink'e emanet ettiğini açıkladı.

16 Mart 2016 Çarşamba, 11:53
Abone Ol google-news

Mustafa Denizli'nin istifasının ardından teknik direktör arayışlarına başlayan ve ilk olarak Bülent Ünder'e teklif götürüp olumsuz yanıt alan sarı kırmızılı yönetim, Bülent Korkmaz'la da anlaşma sağlayamayınca devre arasında alt yapının başına getirilen Jan Olde Riekerink'i teknik direktörlük koltuğunu emanet etti.

 

Galatasaray Yönetim Kurulu, Fenerbahçe derbisine hocasız çıkmamak için geçtiğimiz ay altyapının başına getirilen Jan Olde Riekerink'i teknik direktörlüğe getirme kararı aldı.

Bugün ilk antrenmanına çıkacak olan Riekerink'in yardımcılığını, son 2 maçta A takımın başında sahaya çıkan A2 takımının hocası Orhan Atik yapacak.

Jan Olde Riekerink ilk sınavını pazar günü Fenerbahçe derbisinde verecek.

Resmi siteden yapılan açıklama şu şekilde:

"Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu toplantısında alınan karara göre, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı 2015-2016 sezonunun sonuna kadar, kulübümüzde görev yapan Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ile sahaya çıkacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü"