Galaxy J3’ün tüm teknik özellikleri görüldü

Samsung şu sıralar yeni seriler üzerinde çalışıyor. En son Galaxy O serisiyle gündeme gelen firmadan şimdi ise Galaxy J3 modeli görüldü. Samsung Galaxy J3 SM-J3109 modelinin teknik özellikleri haberimizde.

11 Ekim 2015 Pazar, 14:22
Abone Ol google-news

 

Samsung, giriş ve orta seviyedeki Android cihazlarını yeniliyor. Yeni model aileleri üzerinde çalışan firma son olarak Galaxy O ailesi ile gündeme gelmişti. Sanal gerçeklik üzerine özelleştirilen modellerin yer alacağı Galaxy O serisi merakla beklenirken, bir başka model gün yüzüne çıktı.
Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy J üzerinde çalıştığı biliniyordu. Galaxy J5, J7 ve J2 ile daha önce gündeme gelen firma, şimdi ise Galaxy J3 ile basında kendine yer buldu. Basına sızan bilgilere göre Samsung Galaxy J3, SM-J3109 model numarası ile isimlendirilecek.
Sızıntının kaynağı GFXBench isimli performans uygulaması testi. GFXBench, test edilen cihazların teknik özelliklerini internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. Bazen henüz piyasaya çıkmamış cihazlar bu şekilde ortaya çıkıyor.


Samsung Galaxy J3 SM-J3109 modelinde 4 çekirdekli ve 1.2 GHz hıza sahip Snapdragon 410 yongası kullanılmış. Bu yonga içerisinde işlemciye Adreno 306 eşlik ediyor. 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanıyla, model için giriş seviyesi diyebiliriz. Zaten tek çekirdekte 473, çoklu çekirdekte ise 1451 puan almış. Dolayısıyla performans vaad eden bir telefon değil.
5 inçlik ekranında 720p (1280 x 720) çözünürlük sunacak olan modelde Android 5.1.1 Lollipop sürümü kullanılmış. Galaxy J3’ün arkasında 8 MP, ön tarafında ise 5 MP çözünürlükte kameralar yer alıyor. Satışa çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

Android’e Windows desteği geliyor!