Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet, bilim dergisi Nature'un, hükümetin TÜBA ile ilgili çıkardığı kararnameye ilişkin değerlendirmelerini manşetine taşıdı. Makale, bilim insanlarını hükümetin akademik özerkliği ortadan kaldırma çabalarına karşı TÜBA'nın yanında yer almaya çağırıyor...

Yayınlanma: 09.09.2011 - 06:33
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

‘Tam Türk işi darbe’

Hükümetin üye seçimiyle TÜBA’ya egemen olma girişimine uluslararası bilim dergisinden tepki.
 

HÜRRİYET

Soydu kaçtı

Diyarbakır'da bir bankanın 4 milyon dolarını havaalanına götüren güvenlik görevlisi, zırhlı aracı kullanan arkadaşını etkisiz hale getirdi ve 2 milyon dolarla kaçtı.
 

MİLLİYET

İplerin koptuğu an


Milliyet İsrail'le krizi derinleştiren raporun komisyon tutanaklarına ulaştı. Belgelere göre Türkiye 29 Nisan'da rest çekip "Metin basına sızarsa ilişkilerin sonu olur" dedi.
 

VATAN

ABD titanından PKK çıktı


ABD'de 1 milyar dolarlık 'saadet zinciri' kuran baba-oğul'un, yıllarca PKK'nın uyuşturucudan elde ettiği kara parayı akladığı ortaya çıktı...
 

RADİKAL

Susurluk'ta Topal faslı


Özel harekatçı Ayhan Çarkın'ın ifadesiyle yeniden açılan Susurluk dosyasında sıra 'kumarhaneler kralı' Ömer Lütfi Topal dosyasında. Ankara Başsavcılığı, İstanbul'dan Topal cinayeti dosyasını istedi.
 

AKŞAM

O da tarih oluyor

Askerlikte ve okullarda korkulu rüya olan oda hapsi cezasına neşter... Milli Savunma Bakanlığı, disiplin amiri konumundaki komutanların bu yetkisini kaldırıyor. Göz hapsi cezası da 'hizmet yerini terketmeme' olarak değiştirilecek.
 

SÖZCÜ

Cemaatler üniversitede öğrenci avına başladı


Amaçları maddi sıkıntı içindeki gençleri devşirmek, cemaatin çıkarları için eğitmek.
 

HABERTÜRK

Çocuklarımdan vazgeçmem


Aile meclisinin ölüm fermanı çıkardığı Demet Toprak'ı gizlendiği şehirde bulduk.
 

SABAH

'Halkı korkuyla yönetmek bitti'


Cumhurbaşkanı Gül, Rusya'da 'şeref konuğu' olarak katıldığı forumdan, Ortadoğu'nun baskıcı rejimlerine mesaj gönderdi.
 

POSTA

Biz yaparız


Türkiye, tarihinin en büyük yardım kampanyasını açlık ve kıtlığın vurduğu Somali'ye yapıyor. Başbakan Erdoğan'ın önderliğinde el ele veren devlet ve millet Müslüman Somali için 1 ayda 450 milyon lira topladı. Türkiye'nin gücünü gösteren ve örneği olmayan bu müthiş yardım kampanyasını dünya büyük bir hayranlıkla izliyor.


BİRGÜN

Bodrum'a da gittik beraber Karayipler'de de yaşadık...


Öğle yemeğine Fransa'ya giden, Karayipler'de yüzüp İsviçre'de şarap yudumlayan 'gazeteci'ler, Kürt siyasetçilerini tatilde görünce bir tuhaf oldu.


YENİ ŞAFAK

İmam Hatip'lere de Alevilik Dersi


Hükümetin Alevi açılımı ders kitaplarına girdi. Bu yıldan itibaren ilköğretim 4. sınıftan lise son sınıfa kadar Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitaplarında Alevilik konusu işlenecek. İmam Hatip Liseleri'nde okutulan Kelam ders kitabında da Alevilik ve Bektaşilik kavramları ile Ehl-i Beyt Sevgisi gibi konular yer alacak.


ZAMAN

PKK akrep gibi kendini sokuyor


Cumhurbaşkanı Gül, Rusya yolunda terörle mücadeleye ilişkin önemli mesajlar verdi. PKK'nın son saldırılarını 'akıl yoksunu ve akrebin kendi kendisini sokması gibi' şeklinde değerlendiren Gül, "Bunların ne Kürt meselesi ne de Doğu Anadolu'daki vatandaşın hak ve hukukuyla hiçbir ilgisi yok." dedi. Cumhurbaşkanı, sorunun çözümü için özgüven içinde hareket edilerek demokratik standartların yükseltilmesini istedi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler