Gaziemir Belediyesi: Temizlik şirketi Gaziemir halkına karşı suç işlemektedir

İzmir Gaziemir Belediyesi, çöp toplama ve temizlik işlerini yapan Şeker Petrol firmasının temizlik araçlarını göreve çıkartmaması üzerine açıklama yaptı. Gaziemir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "Şirket, araçları hizmete çıkarmayarak Gaziemir halkına karşı suç işlemektedir." denildi.

Yayınlanma: 12.12.2019 - 14:56
Gaziemir Belediyesi: Temizlik şirketi Gaziemir halkına karşı suç işlemektedir
Abone Ol google-news

İzmir Gaziemir Belediyesi, çöp toplama firmasının çöp toplamama kararı alarak araçları çalıştırmamasına ilişkin açıklama yaptı. "Gaziemir Belediyesi’nden zorunlu açıklama" başlığıyla yapılan bilgilendirmede "Şirket, araçları hizmete çıkarmayarak Gaziemir halkına karşı suç işlemektedir." denildi.

Gaziemir Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:

İki yıldır belediyemizin çöp toplama işlerini yapan Şeker Petrol Firması, bugün araçları hizmete çıkarmayarak Gaziemir halkına karşı suç işlemektedir.

Belediyenin temizlik ihalesini alan ve daha önceki dönemde 91 bin metrekarelik Sarnıç Piknik Alanı da tahsis edilmiş olan bu firma, bu alana yapmayı taahhüt ettiği macera parkı ve paintball tesisiyle ilgili bugüne kadar bir çivi bile çakmamıştır. Verdiği hiçbir taahhüdü yerine getirmeyen Şeker Petrol Firması’na Gaziemir halkının çıkarı gözetilerek alanın kullanımıyla ilgili herhangi bir süre uzatımı verilmemiştir. Belirtilen arazinin, tekrar halka açık piknik alanı olarak kullanılacağı firmaya iletilerek alanı tahliye etmesi istenmiştir.

Gaziemir Belediyesi’nin çöp toplama ve temizlik işlerini de yürüten bu firma ile ocak ayında anlaşmamız son bulacaktır. Belediyenin taşeron firma tarafından yapılan temizlik işleri, Gaziemir Belediye Başkanı Sayın Halil Arda’nın aldığı karar ile belediye bünyesine bağlanmış olup, taşeron firma ortadan kaldırılacaktır. Belediyenin yeni çöp toplama araçları Devlet Malzeme Ofisi’nden satın alınmış 6 milyon 500 bin lira karşılığında tüm makine parkı belediye bünyesine geçirilmiştir. Belediye, her ay 500 bin lira ödediği taşeron temizlik işinden önemli oranda tasarruf sağlayacaktır. Yeni çöp toplama araçlarımız 15 – 20 gün içinde belediyeye teslim edilecektir.

Şeker Petrol Firması, Sarnıç’taki Piknik Alanı’yla ilgili tahliye kararı vermemizin ardından belediyemizin verdiği kararı değiştirmesi için çöp toplamayarak belediyeyi tehdit etmekte, halkımıza karşı suç işlemektedir. Bu yapılanlarla ilgili gerekli hukuki işlemlerin ivedilikle başlatılacağını Gaziemir halkının mağdur olmasına izin verilmeyeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz. 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler