Genelkurmay Başkanlığı'nda devir-teslim töreni

Genelkurmay Başkanlığına atanan Orgeneral Hulusi Akar, görevini törenle Orgeneral Necdet Özel'den devraldı.

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 11:52
Abone Ol google-news

Genelkurmay Başkanlığı Karargahındaki komuta devir-teslim törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, yüksek yargı kurumu temsilcileri, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş ile bakanlar, kuvvet komutanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin faaliyetlerinin anlatıldığı kısa filmin barkovizyondan sunulmasının ardından başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Törende 28. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in özgeçmişi fotoğraflar eşliğinde barkovizyondan sunulmasından sonra, emeklilik kararnamesi okundu.

Daha sonra 29. Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral Hulusi Akar'ın özgeçmişi barkovizyondan fotoğraflar eşliğinde sunuldu, ardından Orgeneral Akar'ın atama kararnamesi okundu.

Orgeneral Özel, Genelkurmay Başkanlığına atanan Orgeneral Akar'a Genelkurmay Başkanlığı birlik sembolünü taktı. Orgeneral Özel, birlik sembolünü takmasının ardından Akar'ın omuzuna dokunarak başarı dileklerini iletti.

Orgeneral Akar da 30 Ağustos itibarıyla emekliye ayrılacak Orgeneral Özel'e Genelkurmay Başkanlığı forsu, hizmet anısı şilti ve hizmet belgesi takdim etti.